Anže Kopitar je prišel do dveh novih podaj, s katerima pa ni mogel preprečiti prvega poraza z Detroitom na zadnjih petih tekmah. Foto: Reuters
Jonathan Quick in 2. gol Drewa Millerja
Drew Miller je v 46. minuti s tem golom za 6:1 iz vrat pregnal Jonathana Quicka, ki je bil daleč od forme, s katero je na zadnjem medsebojnem srečanju poskrbel, da je Los Angeles v Detroitu slavil kar s 5:0. Foto: Reuters
Jimmy Howard
26-letni Američan Jimmy Howard je na novo pogodbo odgovoril s 35 obrambami. Posebej zanesljiv je bil v prvih 2. tretjinah, ko je LA močno pritiskal. Foto: EPA

V derbiju Zahodne konference, udarili sta se peto- in drugouvrščeno moštvo Zahoda, so gostitelji začeli poletno, Slovak Michal Handzuš pa jih je po podaji Kopitarja ob številčni premoči popeljal v zasluženo vodstvo. Sledil je hiter preobrat - dva nenavadna odboja in Detroit je v pol minute dvakrat (Miller in Cleary) ukanil nezanesljivega Jonathana Quicka (18/24) in povedel z 2:1.

Vse potrjene prestope v zadnjem mesecu prestopnega roka 2010/11 si lahko ogledate TUKAJ.

V končnici ubežali katastrofi
Do konca 2. tretjine so Rdeča krila prek Nicklasa Lidstroma in Pavla Dacjuka dvakrat kaznovala izključitev Jaretta Stolla. Sledila je še navadna zadnja tretjina, v kateri so gostje povedli že s 7:1. Hitri Darren Helm je zadel ob igralcu manj, Drew Miller je dosegel drugi gol na tekmi, zatem pa je pravo katastrofo napovedal še Jiri Hudler, ki je premagal drugega vratarja Jonathana Bernierja. V zadnjih minutah so Kalifonijci poraz močno ublažili s tremi zaporednimi goli.

Kopi z novim levim krilom še višje?
Anže Kopitar
(2 strela, en blokiran in enkrat mimo v 21 minutah) je bil podajalec ob golu kapetana Browna, s čimer je svoj točkovni izkupiček povišal na 62 točk na 63 tekmah, s čimer je deseti strelec lige. Slovenski center bo že v četrtek proti Phoenixu igral z novim levim krilom, LA je zadnji dan prestopnega roka z najbolj odmevno menjavo iz Edmontona pripeljal Dustina Pennerja.

Howard hitro upravičil novo pogodbo
Detroit
, ki se z Vancouvrom poteguje za 1. mesto Zahoda, je učinkovito kaznoval skoraj vsako napako nasprotnikov, hkrati so imeli tudi več sreče z odbitki, ob tem pa so vse do končnice imeli tudi bolj razpoloženega vratarja. Jimmy Howard (35/39) je pred tekmo sicer podpisal novo dvoletno pogodbo za 4,5 milijona dolarjev.

Kralji dobili pravo lekcijo
"Pridejo in odlično igrajo. So zelo izkušeni in vedo, kako je treba igrati v kritičnem delu sezone. Zadeli so ob pravem času. Dali so nam pravo lekcijo hokeja in pokazali, kako priti pripravljen na gostovanje," je po tekmi povedal trener Los Angelesa Terry Murray.

Red Wingsi so dobili že šesto zaporedno zmago v gosteh, Kingsi pa so na zadnjih 16 tekmah doživeli šele drugi poraz po rednem delu. V četrtek LA čaka pomembna divizijska tekma s Phoenixom.