Dva dneva po odlični predstavi proti Pustertalu so se železarji odpravili na dolgo pot. Veselili so se tretje zmage ta teden, že v ponedeljek pa jih čaka gostovanje v Salzburgu.

Jeseničani so prvič zapretili v 3. minuti, a je domačemu vratarju Jacobu Wesleyju Smithu uspelo dobro posredovati. V 11. minuti je premoč kronal Jezovšek, ki je že v četrtek dvakrat zatresel mrežo Pustertala. Po 20 minutah je bilo razmerje v strelih na vrata kar 4:19.

Gostitelji, ki so bolj pri dnu lestvice, so pogumneje zaigrali v drugi tretjini. Ko se je kazen za Nika Širovnika v 26. minuti iztekla, je Michael Sullmann Pilser izenačil. Jeseničani so se po nekaj slabših minutah zbrali ob koncu druge tretjine. V 37. minuti je Sašo Rajsar po podaji Andreja Hebarja poskrbel za novo vodstvo. Sedem sekund pred piskom sirene je Erik Svetina povišal na 1:3, natančen je bil ravno v trenutku, ko se je Tim Linder vrnil s kazenske klopi.

Šov železarjev v zadnji tretjini
V 47. minuti so železarji izpeljali protinapad, ki ga je kronal Jezovšek. Le dve minuti zatem je po podaji Blaža Tomaževiča dosegel hat-trick. To je bil že njegov sedmi zadetek na zadnjih treh tekmah Alpske lige. Tekma je bila že dobrih deset minut pred koncem odločena. V 52. minuti je končni izid ob "power playu" postavil Mirko Đumič. Končno razmerje v strelih je bilo 32:45.

Za nami je težka tekma, na katero pa smo bili znova dobro pripravljeni. S strelsko formo sem trenutno zelo zadovoljen. Na tem je treba samo graditi in delati naprej. Potem bo vse tako, kot mora biti,” je povedal Jezovšek.

Zmaji ostali brez tekme v Feldkirchu
SŽ Olimpija ni odpotovala v Feldkirch. Zaradi vremenskih težav in obilnih snežnih padavin je vodstvo tekmovanja tekmo prestavilo. V torek bo gostovala v Lustenauu, ki je odpravil Cortino s 6:3 in se uvrstil že na tretje mesto.