Blaž Tomaževič je bil z dvema goloma med najzaslužnejšimi za zmago Jeseničanov, ki so v petek premagali Bregenzerwald. Foto: BoBo

Tekma v dvorani Podmežakla se je razvnela v drugi tretjini, ko so gostitelji z golom Timoteja Kočarja povedli, Frederik Rassmusen v 27. in Renards Karkis v 33. minuti pa sta ob igralcu več na ledu poskrbela za preobrat.

Tomaževič in Đumić preobrnila izid
Med 33. in 37. minuto pa so se popolnoma razigrali železarji in z goloma Blaža Tomaževiča in Mirka Đumića vnovič prevzeli pobudo. Ko je Jaka Sodja v 41. minuti povišal na 5:2, je bil zmagovalec znan.

Razmerje strelov 42:36 za Lustenau
Karkis je sicer še znižal zaostanek, v zadnji minuti pa so gostje priložnost za izenačenje iskali z menjavo vratarja s šestim igralcem v polju. A tvegana poteza se jim ni obrestovala, saj je Žan Jezovšek dosegel še šesti gol za Gorenjce in postavil piko na i. Razmerje strelov je bilo 42:36 za Lustenau, a se je v domačih vratih izkazal Žan Us.

Prihodnjo soboto Jeseničane čaka gostovanje v Kitzbühelu.