Začetek srečanja pred 250 gledalci v dvorani Zlato polje je nakazoval novo gladko zmago železarjev. Eric Pance je zadel v 4. minuti, dve minuti zatem pa je bil natančen še Erik Svetina. Mihael Potočnik je po četrt ure igre znižal na 1:2.

V 34. minuti je Triglav izenačil prek Žana Zupana, a je kapetan Jeseničanov Andrej Tavželj dve minuti zatem poskrbel za novo vodstvo.

V zadnji tretjini sta Luka Bašič in Luka Kalan poskrbela za dva zadetka prednosti gostov, žilavim Kranjčanom se je v 58. minuti uspelo približati na 4:5 z drugim golom Zupana. 52 sekund pred koncem je vrata zapustil Kristjan Šenk, a Triglavu tudi s šestimi igralci ni uspelo izsiliti podaljška.

Finalna serija se bo začela po koncu Alpske lige. Če bosta oba slovenska kluba izpadla pred finalom, bo to serija na tri zmage. Če bo slovenska ekipa zaigrala v finalu Alpske lige, pa bo finalna serija DP-ja odigrana na dve zmagi tik pred začetkom svetovnega prvenstva divizije I v Astani.