Jordan Eberle in soigralci so po uvodnem porazu ujeli pravo formo. Foto: Reuters
Američani so v drugi polovici tekme upravičili vlogo favorita in zanesljivo premagali Nemčijo. Foto: Reuters
Kanadčani napolnili mrežo Dancev
Kane zrežiral novo zmago Američanov
Izjemna obramba nemškega vratarja Nicklasa Treutleja

Kapetan Patrick Kane je v igri 5:3 z desnega krila mojstrsko zadel v 31. minuti, dobri dve minuti pozneje pa je Derek Ryan s svojim prvim golom na SP-jih povišal prednost. Končni izid je slabih deset minut pred koncem postavil Alex Debrincat. Kane je bil podajalec pri drugem in tretjem zadetku.
V prvi tretjini je blestel vratar Nicklas Treutle, izjemna je bila njegova obramba sredi tretjine, ko je ustavil strel Cama Atkinsona.
Visoka zmaga Kanadčanov
Na večerni tekmi je Kanada pričakovano visoko odpravila gostitelje, ki pa so dosegli vsaj časten gol. V 9. minuti je napadalec New York Islandersov Josh Bailey zatresel mrežo ob prednosti igralca več. Tri minut zatem je Aaron Ekblad povišal na 0:2.
V drugi tretjini je bil tudi Jordan Eberle natančen ob "power playu". Ryan Nugent Hopkins je zadel dvakrat. Pri zaostanku z 0:6 je domače navijače v 52. minuti navdušil Jesper Jensen Aabo, končni izid pa je postavil Tyson Jost.

Dacjuk blestel proti Belorusom
V skupini A je Rusija pričakovano ohranila popoln izkupiček, Belorusijo je premagala s 6:0. Rusi na treh tekmah letošnjega SP-ja še niso prejeli zadetka, razlika v golih je 20:0.

Kapetan Pavel Dacjuk je k najvišji zmagi na uradnih tekmovanjih proti Belorusiji prispeval dva gola in podajo.