Takole je pred Anžetom Kopitarjem plošček pokril vratar Vzhodne konference Tomas Vokoun. Foto: EPA
Eric Staal - najkoristnejši igralec tekme All-Star. Foto: EPA

To je bil prvi nastop kakega slovenskega športnika na tako ugledni tekmi v najmočnejši ligi na svetu. Hrušičan, ki je bil z 20. leti najmlajši na letošnji tekmi All-Star, je dvakrat streljal mimo vrat. Za najkoristnejšega igralca je bil izbran Eric Staal (Carolina), ki je za zmagovalce dosegel 2 gola in prispeval podajo.

V tekmi preobratov je že v rekordni 12. sekundi z zadetkom Ricka Nasha povedel Zahod, vendar je Vzhod ob koncu tretjine vodil kar s 5:1. Uspešni so bili Staal, Andrej Markov, Aleksander Ovečkin dvakrat in Brian Campbel.

Na začetku zadnje tretjine je Kopitarjevo moštvo, ki je drugo tretjino dobilo z 0:2, izenačilo in celo povedlo (6:7), a sta za zmago Vzhoda poskrbela Staal in 21 sekund pred koncem Mark Savard.

Na srečanju brez izključitev se je pri Zahodu s hat-trickom najbolj izkazal Nash (Columbus). Razmerje v strelih na gol je bilo 51:33 v korist Zahoda.

Naslednji zvezdniški večer Lige NHL bo leta 2009 gostil Montreal.

VZHOD - ZAHOD 8:7 (5:1, 0:2, 3:4)
Staal 2., 53., Markov 10., Ovečkin 14., 18., Campbell 16., Hossa 45., Savard 60.; Nash 1., 30., 42., S. Niedermayer 36., Getzlaf 41., Phaneuf 46., Gaborik 51.