Anže Kopitar se je pred tekmo takole ogreval, pozneje pa eksplodiral s tremi točkami. Foto: EPA
Ryan Smyth
Ryan Smyth je ob koncu druge tretjine mojstrsko ukanil medlo obrambo Phoenixa. Foto: EPA
Shane Doan
Shane Doan je slabo sekundo pred koncem uvodne tretjine podstavil palico in se veselil 4. zadetka v sezoni. Foto: EPA
Raitis Ivanans, Paul Bissonnette
Pesti so prvič zapele že v 3. minuti, ko sta se udarila Paul Bissonnette in dežurni pretepač pri LA-ju Raitis Ivanans. Foto: EPA

Slovenski reprezentant je dosegel gol in dve podaji, kar pomeni, da je že petič v sezoni na eni sami tekmi dosegel tri točke. S tem je izkupiček točk povišal na 24 in na vrhu lestvice strelcev spet prehitel poškodovanega Aleksandra Ovečkina, ki ima točko manj. Na lestvici števila zadetkov sicer vodi Ovečkin (14 golov), Kopitar pa ima skupaj s Patrickom Marleauom, Marianom Gaborikom in Stevenom Stamkosom tri manj.

Kopitar zadel ob koncu igre z igralcem več
Kralji so bolje začeli tekmo. Ob koncu uvodne tretjine so imeli prednost igralca več, Paul Bissonnette se je ravno vrnil na led, ko je Anže Kopitar z desne strani plošček spravil mimo vratarja Jasona LaBarbere, ki je tri leta branil tudi vrata Kraljev. Pri tem je veliko dela opravil tudi Ryan Smyth, ki je čuvaja mreže ravno dovolj oviral.

Kojoti povedli v manj kot minuti
Nadaljevanje tekme je šlo po notah Kojotev. Ti so najprej 4 desetinke pred koncem prve tretjine izenačili. Ed Jovanovski je od daleč streljal, Shane Doan pa je mojstrsko podstavil palico in spremenil smer ploščku. Gostitelji so povedli že v prvi minuti druge tretjine. Ob podaji Doana je Jack Johnson z roko želel ustaviti plošček, a ga je nehote serviral Martinu Hanzalu, ki je gostitelje povedel v vodstvo. Tega je v 35. minuti povišal Scottie Upshall. Še pred koncem druge tretjine je po lepi samostojni akciji izid znižal Smyth.

Murray: "Igrati morate bolje"
"Igrati morate bolje. To sem rekel svojim fantom ob drugem premoru. Fantje so imeli veliko težav v nevtralni tretjini, kjer so delali veliko napak. Na to sem jih moral enostavno opomniti," je po tekmi recept za preobrat razkril trener LA-ja Terry Murray. Njegovi varovanci so ga očitno poslušali, saj so v tem delu igre krepko "nadstreljali" tekmece (13:4). Kopitar je v 47. minuti dobil buli, plošček je prišel do povratnika Justina Williamsa, ki je izid izenačil. Odločitev o zmagovalcu je padla v 56. minuti, ko je igralec tekme Drew Doughty zadel z modre črte. "Nihče me ni pokril, pa sem enostavno udaril," je razkril branilec Kraljev. Piko na i je v zadnji minuti postavil Smyth, ki je zadel prazno mrežo. Pred tem se je do ploščka dokopal prav Kopitar, ki je s tem v svojo statistiko zapisal še 13. podajo v sezoni.

V četrtek proti prvakom lige
Kralji bodo naslednjo tekmo odigrali v noči na petek, ko v Staples Center prihaja vodilno moštvo Vzhoda Pittsburgh.