Columbus je zmagal 15. v sezoni. Foto: AP

Blue Jacketsi so letos večkrat v zadnjih minutah iz igre potegnili vratarja, pa se jim je doslej to vedno maščevalo, prvič to sezono na tekmi proti Kingsom pa je poteza obrodila sadove. Z dodatnim igralcem na ledu je za domačo ekipo manj kot dve minuti pred koncem rednega zadel Boone Jenner, ki je v mrežo preusmeril ploščico po strelu Zacha Werenskega, in izsilil podaljšek, tekmo pa je v 62. minuti po dvojni podaji z Gustavom Nyquistom odločil Pierre-Luc Dubois.

Za Kralje, ki so še drugič na zadnjih štirih tekmah izgubili po podaljšku, sta zadela Adrian Kempe, ki je bil uspešen že po 42 sekundah tekme, in Jeff Carter, vratar Jack Campbell je zbral 25 obramb. Na 1:1 je izenačil Werenski.

"Res smo razočarani, saj smo bili tako blizu zmage, pa je nismo znali zadržati. Včasih gredo stvari tako, kot si želiš, drugič spet ne. Mislim, da bi morali v zadnji tretjini igrati bolj agresivno," je po tekmi dejal trener kraljev Todd McLellan in dodal: "Danes smo dobili dokaz, da niti za trenutek ne smeš spustiti noge s stopalke za plin, če želiš zmagati."