Žiga Pance je dosegel oba zadetka za zmaje. Foto: SŽ Olimpija

Deseto mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije za četrtfinale, je vse bolj oddaljeno. Ljubljančani so bili večji del srečanja enakovreden tekmec, končno razmerje v strelih na vrata je bilo 36:38. Ključna je bila igra ob prednosti igralca več, gostje so imeli 16 minut kazni, a Olimpija ni zadela niti enkrat. Manjkala sta Joseph Garreffa in Miha Zajc (poškodba zapestja).

Sodja in Pance sijajno izpeljala protinapad z igralcem manj
Zmaji so imeli pobudo v uvodnih minutah, Asiago pa je izkoristil že prvo priložnost. Bryce Misley je v 14. minuti našel Allana McShana, ki je pospravil plošček v prazno mrežo. V 17. minuti je moral na kazensko klop Aleksandar Magovac. Z igralcem manj je v protinapad krenil Jaka Sodja in v idealnem trenutku zaposlil Žigo Panceta, ki je z močnim strelom iz bližine izenačil na 1:1.

Koblar zatresel lastno mrežo
V 27. minuti je McShane z desne strani podal pred vrata, Gregor Koblar pa je nespretno podstavil palico in zatresel lastno mrežo. Gostje so bili precej učinkovitejši. Po pol ure igre je bil izključen Tadej Čimžar, že po 19 sekundah pa je Asiago povišal na 1:3. Misley je streljal z modre črte, pred vrati pa je Michele Marchetti spremenil smer ploščka in ukanil Žana Usa.

Zmaji niso izkoristili niti prednosti dveh igralcev več
Odlični McShane je imel v 32. minuti po veliki napaki Joona Ervinga priložnost za 1:4 z igralcem manj, a se je izkazal Us. Vratar Olimpije je zaustavil še strel McShana po samostojnem prodoru dve minuti zatem.

Asiago si je privoščil številne kazni. Lanski junak pete tekme finala Alpske lige Giordano Finoro je žalil sodnika, nato pa je Luke Moncada izbil plošček na tribuno. Zmaji so imeli kar minuto in 33 sekund dva igralca več. Izgubili so vsak sodniški met, plošček je potoval prepočasi, gostje pa so pazili predvsem na Marca-Oliviera Valleranda, ki ni prišel do izdelanih strelov. Moncada je prejel še štiriminutno kazen, ko je s palico v obraz zadel Miho Beričiča. Najstnik je krvavel, Olimpiji pa znova ni uspelo znižati. Moncada je prejel štiri male kazni v devetih minutah, skupaj pa je bil na kazenski klopi deset minut.

Moncada potrdil zmago Asiaga
V 52. minuti je Giovanni Vallati ob prednosti igralca več (izključen je bil Chris Dodero) švignil mimo branilcev Olimpije po desni strani in podal pred vrata. Moncada je najprej zadel prečko, odbiti plošček pa je pospravil v mrežo. V 57. minuti je strel Valleranda z bekendom Gianluci Valliniju še uspelo odbiti, plošček pa je pod prečko poslal Pance. Trener Mitja Šivic je dve minuti in 40 sekund pred koncem poskusil s šestimi igralci, a se to ni obrestovalo. Jose Antonio Magnabosco je z leve strani zatresel prazno mrežo.

Šivic: Odločil je "power play", saj nismo zadeli niti enkrat
"V prvi tretjini smo igrali dobro, tekma je bila zelo izenačena. Ključno je bilo, da v drugi tretjini niti enkrat nismo zadeli ob "power playu". Osemkrat smo imeli priložnost z igralcem več, zadeli pa nismo niti enkrat. Imeli smo nekaj priložnosti, vratar Vallini pa se je izkazal. Asiago je imel štirikrat igralca več in dvakrat je zadel. Tu se je naredila razlika dveh zadetkov," je po tekmi povedal trener Mitja Šivic.

Barrasso: Velikokrat se taka tekma ne konča dobro, a tokrat se je izšlo po naših načrtih
Asiago je tako osvojil vseh devet točk na dozdajšnjih medsebojnih tekmah v letošnji sezoni. "Odlično smo igrali, ko smo imeli igralca manj na ledu. Vratarja Vallini moram pohvaliti. V drugi tretjini smo imeli 10 minut igralca manj. Velikokrat se taka tekma ne konča dobro, a tokrat se je izšlo po naših načrtih," je bil zadovoljen trener Asiaga Tom Barrasso. 57-letni strokovnjak je bil izjemen vratar v Ligi NHL. Leta 1991 in 1992 je osvojil Stanleyjev pokal s Pittsburghom.

880 gledalcev je zmajem znova namenilo žvižge, ta teden pa jih čakajo še tri tekme. V sredo ob 19.15 v Tivoli prihaja KAC. V petek sledi novo gostovanje v Salzburgu, kjer je Olimpija prejšnji teden izgubila z 0:7, v nedeljo pa še zadnja medsebojna tekma z Asiagom.