Žiga Pance je dosegel edini zadetek za zmaje, ki so imeli več strelov. Foto: SŽ Olimpija

Ta teden je bil v Tivoliju zares zelo pester. V torek je odstopil trener Mitja Šivic, ki ga je nasledil Karhula. Kanadski napadalec Marc-Olivier Vallerand se je vrnil v Sheffield.

Najstnik Vodlan debitiral v Gradcu
V Gradcu je za zmaje prvič zaigral Luka Vodlan. Prve hokejske korake je naredil v hokejski šoli Olimpije, nato pa je znanje nabiral na Češkem. Mladi slovenski reprezentant je že opravil nekaj treningov z ekipo.

"Navdušen in hvaležen sem, da mi je Olimpija namenila priložnost. Vsekakor bom dal vse od sebe. Nekaj treningov z ekipo sem že opravil, treningi so bili zelo dobri, delamo trdo in prepričan sem, da se bodo tudi izidi dvignili," je povedal 19-letni Vodlan.

Odlični vratar Christian Engstrand je bil najboljši igralec tekme. Foto: SŽ Olimpija

Bourmann zadel že v 23. sekundi
Tekma v dvorani Merkur se je začela sanjsko za gostitelje, ki so močno pritisnili in povedli že v 23. sekundi. Gustav Bourmann je z desne strani ukanil Žana Usa. Zmaji so bili najmanj enakovreden tekmec v uvodni tretjini (streli na vrata 9:12), a niso bili zbrani pred vrati. V 12. minuti je moral na kazensko klop Kristjan Čepon, Viktor Granholm pa je z močnim strelom povišal na 2:0.

Engstrand blestel v vratih gostiteljev
V 25. minuti je Erik Kirchschläger z leve strani podal pred vrata, Sam Antonitsch pa je spretno podstavil palico in spremenil smer ploščka, ki je končal v mreži. Odlični vratar Christian Engstrand je zaustavil vse poskuse zmajev, tudi Gregorju Koblarju ga po samostojnem prodoru ni uspelo ukaniti.

Altmann presenetil Usa
Na začetku zadnje tretjine je Olimpija pritisnila, a ji nikakor ni uspelo zadeti. Gradec je bil precej učinkovitejši. V 45. minuti je Mario Altmann z leve strani izza vrat presenetil Usa, ki mu je plošček ušel čez golovo črto.

Čimžar v prečko, Pance znižal z igralcem manj
Osem minut pred koncem je Tadej Čimžar z desne strani zadel prečko. Ko je na kazenski klopi sedel Miha Zajc, je Žiga Pance ušel v protinapad, Engstrand je njegov prvi strel odbil. Gostiteljem ni uspelo izbiti ploščka, Jaka Sodja je znova zaposlil kapetana Panceta, ki je z natančnim strelom pod prečko znižal z igralcem manj.

"Vzroki za poraz so znova isti. Ne igramo disciplinirano v obrambni tretjini. Dovolili smo jim odprte strele. Do konca rednega dela je ostalo le še deset tekem in nimamo več veliko popravnih izpitov. Trener Karhula nam je svetoval, da vse pustimo na ledu, ni imel veliko časa. Zdaj se moramo pripraviti za nedeljsko tekmo," je povedal kapetan Pance.

Gradec ima že 12 točk naskoka
Zmaji so imeli na koncu več strelov na vrata (27:33), a so vseeno doživeli sedmi zaporedni poraz. Na zadnjih 16 tekmah so dosegli le eno zmago – 1. januarja v Asiagu. Dodatne kvalifikacije so deset tekem pred koncem zelo oddaljene. Gradec, ki je na 10. mestu, ima že 12 točk naskoka.

Morski psi v nedeljo prihajajo v Tivoli
Naslednja tekma Ljubljančane čaka v nedeljo, ko bodo gostili tretjeuvrščeni Innsbruck. Morski psi so dobili vseh sedem medsebojnih tekem v zadnjih dveh sezonah.