Žan Us je bil za odlično opravljeno delo (31 obramb) imenovan za igralca tekme. Proti Znojmu je prejel štiri gole v četrt ure na prvi tekmi po poškodbi, tokrat je bil v sijajni formi. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljanski hokejisti so si pred zadnjima dvema tekmama rednega dela že zagotovili mesto vsaj v kvalifikacijah za končnico, danes pa so z zmago nad Bolzanom storili še korak naprej. 1. marca leta 2012 so v razprodanem Tivoliju z golom Aleš Mušiča ugnali Fehervar s 4:2 v zmagah v četrtfinalu takratne Lige Ebel. Celo desetletje so navijači čakali na nastop v končnici razširjenega avstrijskega prvenstva.

V zadnjem krogu se lahko prebijejo celo na četrto mesto
Po porazu proti Znojmu z 0:8 v nedeljo niti najzvestejši privrženci niso upali na tak sanjski teden. Devet točk v treh tekmah pomeni, da se lahko Olimpija v nedeljo v zadnjem krogu na Dunaju z zmago prebije celo na četrtem mestu. S tem bi imela prednost domačega ledu v četrtfinalu, ki se bo začel 9. marca.

O končni razvrstitvi ne odločajo točke, ampak koeficient, saj je Bratislava izstopila iz lige že novembra po dveh tragičnih smrtih v klubu. To je bila šele druga tekma proti Bolzanu v tej sezoni, ostali dve sta bili preloženi zaradi covida-19 pri Južnih Tirolcih in ne bosta nadomeščeni. Olimpija bo na koncu rednega dela odigrala 46 od predvidenih 52 tekem (z Bratislavo se ni srečala niti enkrat).

Po tretji zaporedni zmagi so zmaji peti in imajo 73 točk po 45 tekmah. S tem imajo dovolj visoko prednost pred šestim Pustertalom, sedmim Znojmom ter osmim Celovcem.

Udaren start zmajev
Olimpija je začela odlično, že prvi napad je kronala z golom. Nik Simšič je z leve na desno stran podal Tadeju Čimžarju, ki je v 3. minuti poskrbel za zgodnje vodstvo zmajev. To je minuto in pol pozneje s hokejistom več na ledu podvojil Blaž Tomaževič – po asistencah Čimžarja ter Mitje Robarja je spremenil smer ploščka.

Bolzano hitro kaznoval izključitve Olimpije
V nadaljevanju prve tretjine, obe ekipi sta na gol tekmeca sprožili po devet strelov, zadetkov ni bilo več, je pa italijanski predstavnik v končnici druge tretjine ekspresno izenačil. V 37. minuti je najprej ob prednosti dveh igralcev več z močnim strelom od daleč znižal Nicholas Plastino. Najprej je bil izključen Joona Erving zaradi nepravilnega zadrževanja, nato pa še Sebastien Piche zaradi igranja z visoko palico. Gostje so imeli minuto in osem sekund prednost petih proti treh in to so znali unovčiti. Bolzano je dobil silovit zalet in dve minuti pozneje je izenačil Alex Trivellato.

Rok Kapel, ki je do decembra igral za drugo ekipo celovškega KAC-a, je v četrtek blestel proti Dunaju, tokrat pa je dosegel odločilni gol za preboj v končnico. Foto: www.alesfevzer.com

Kapel znova strelec odločilnega gola
V zadnjo tretjino je ljubljanska zasedba krenila odločneje in sprva ob koncu 48. minute zapravila lepo priložnost dva na ena, nato pa je le nekaj sekund pozneje domači ekipi vodstvo zagotovil Rok Kapel. Vratar Bolzana Justin Fazio je zelo slabo posredoval.

Bolzano je imel lepo priložnost za izenačenje v 55. minuti, ko je sam pred Žana Usa zadrsal Daniel Ciampini, a se je slovenski vratar izkazal (31 obramb) ter ohranil vodstvo Olimpije.

Maia zgrešil prazna vrata, a to ni preprečilo velikega veselja
V zadnjih treh minutah so Italijani močno pritisnili s hokejistom več, potem ko je njihov vratar odšel z ledu, a zadetka niso dosegli. Dve minuti in 39 sekund so gostje pritiskali s šestimi hokejisti v polju. V predzadnji minuti je Bastien Maia iz bližine popolnoma neoviran zgrešil prazna vrata, navijači so prijeli za glavo, a to ni bilo usodno.

Zadnji krog rednega dela v Ligi IceHL bo na sporedu v nedeljo, SŽ Olimpija bo na Dunaju skušala presenetiti. Četrto mesto pomeni, da ekipa nima pravice izbire, pomeri se z moštvom, ki ni bilo izbrano s strani prvih treh. Prvi bo izbiral Salzburg, za drugo mesto se borita Beljak in Fehervar. Izbor tekmecev za četrtfinalu bo potekal po koncu kvalifikacijskih tekem naslednji teden (2., 4. in 6. marec).