Žan Us se je izkazal s 45 obrambami. Napadalci Dunaja so ga ukanili le enkrat. Foto: SŽ Olimpija

Zmaji so od 2. decembra izgubili 17 od zadnjih 18 tekem. Uspešni so bili le 1. januarja v Asiagu. Na gostovanjih igrajo precej bolje kot v Tivoliju, kjer več kot dva meseca niso osvojili niti točke.

Prva zmaga Karhule na klopi Olimpije
Trener Antti Karhula, ki je prejšnji teden nasledil Mitjo Šivic, se je veselil prve zmage na klopi Olimpije. Finec je po treh gladkih porazih napovedal, da se forma dviguje, in imel je prav. V postavo sta se vrnila Aljoša Crnović in Anthony Morrone, manjkala sta Gregor Žeželj in Tine Klofutar.

Us zbral 45 obramb
Na Dunaju so zmaji tri točke osvojili že 30. septembra (2:3), ko je vratar Morrone zbral 48 obramb. Tokrat je bil v vratih Žan Us, ki je imel veliko dela in zelo se je izkazal. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 46:23.

Kapel potrdil odlično formo
Ljubljančani so zaigrali sproščeno, saj nimajo več realnih možnosti za preboj v končnico Lige IceHL. V 17. minuti je Rok Kapel zatresel mrežo po protinapadu in sijajni podaji Chrisa Dodera. Veteran Rafael Rotter je naredil veliko napako, ko je podal Američanu plošček na palico. Kapel, ki je v tej sezoni naredil velik korak naprej, je že v torek v Tivoliju dvakrat zatresel mrežo Linza, vendar to ni bilo dovolj za uspeh Olimpije.

Finkelstein izenačil po silovitem pritisku gostiteljev
V drugi tretjini so Dunajčani močno pritisnili. Takoj na začetku so plošček spravili v mrežo, a so zadetek Matta Bradelyja sodniki po ogledu posnetka zaradi prepovedanega položaja razveljavili. Benjamin Finkelstein je izenačil v 36. minuti z močnim strelom, potem ko slovenski prvaki niso uspeli izbiti ploščka v gneči pred vrata. Vse preostale nevarne poskuse Capitalsov je odbil Us. Razmerje v strelih na vrata je bilo 20:7.

Zajc šokiral Dunajčane, Šturm pa potrdil zmago
Po 66 sekundah igre v zadnji tretjini je Miha Zajc poskrbel za novo vodstvo zmajev. Iz bližine je pospravil plošček v mrežo, potem ko je vratar Stefan Steen le odbil poskus Žige Mehleta z bekhendom. Olimpija je igrala zelo disciplinirano. Edino kazen na tekmi je prejela v 51. minuti, ko je moral na kazensko klop Dodero zaradi spotikanja. Dunajčani so pritiskali, a niso bili zbrani pred vrati Usa. Trener Dave Barr je moral minuto in pol pred koncem tvegati, iz igre je potegnil vratarja Steena. Pritisk s šestimi igralci v polju se ni obrestoval, saj je Jaka Šturm zatresel prazno mrežo minuto in 13 sekund pred koncem.

Karhula navdušen po prvi zmagi
"Prve četrt ure smo bili v težavah. Dunaj je močno pritiskal, a nas je reševal Us. V nadaljevanju smo zaigrali precej bolje. Že nekaj časa smo igrali dobro, vendar točk ni bilo. Izjemno sem vesel, fantje so si zaslužili tri točke po dolgem času," je bil zadovljen trener Olimpije Karhula.

Barr: Olimpija si je precej bolj želela zmage
"Zelo sem razočaran. Olimpija si je precej bolj želela zmage. To je bila zelo pomembna tekma v boju za končnico. Nismo bili sproščeni, manjka nam samozavesti in to se je poznalo v prvih dveh tretjinah, ko smo imeli premoč, a nismo znali zadeti. Vratar Olimpije je bil odličen," je povedal trener Dunaja Barr.

Pred reprezentančnim premorom v Tivoli prihaja še Gradec
V nedeljo v Tivoli prihaja Gradec. Po več kot dveh mesecih je čas tudi za zmago na domačem ledu. To bo zadnja tekma pred reprezentančnim premorom naslednji teden, ko bo Slovenija igrala na turnirju v Bolzanu.