Junak Kojotov je bil Michael Bunting, ki je dosegel prvi hat-trick v NHL-u, kjer je 25-letni Kanadčan odigral šele deveto tekmo. Na prvih osmih je zbral dva gola in podajo. Foto: AP

Po dveh domačih porazih s San Josejem je Los Angeles gostil Arizono, ki zaseda tako želeno četrto mesto, ki še kot zadnje v letošnji pandemsko spremenjeni skupini Zahod prinaša končnico in boj za Stanleyjev pokal.

Hat-trick rezervista Buntinga
A večer kariere je imel Michael Bunting, ki je prvič zadel v 3. minuti, drugič pa v 5. minuti. Svoj prvi hat-trick pa je levokrilni napadalec dokončal v 29. minuti, ko je zadel za 4:1. 25-letnik iz Ontaria je bil vpoklican med puščavske pse zaradi poškodb šele prejšnji teden in je igral četrto tekmo sezone.

Tretji vratar Hill zatrl poskuse LA-ja
Do konca so Kojoti mirno krotili Kralje, saj je svoj večer imel še tretji vratar gostov Adin Hill (36 obramb) in v puščavo so odnesli pomembno zmago. Kapetan Anže Kopitar je vpisal 32. podajo sezone, ko je ob številčni premoči sodeloval pri uvodnem golu Los Angelesa v 17. minuti, ko je z razdalje zadel prvi branilec Drew Doughty.

Drugi zadetek in upanje na preobrat v zadnji tretjini je vlil Andreas Athanasiou, a kaj ko je Hill, ki brani zaradi poškodb Raante in Kuemperja, v nadaljevanju branil vse. Piko na i zmagi Kojotov je z golom v izpraznjena vrata postavil Christian Dvorak.

Revanša čez dva dni
Coyotes imajo 20 tekem pred koncem rednega dela sezone 2021 zdaj pet točk naskoka pred prvim zasledovalcem St. Louisom (izgubil doma z Vegasom s kar 1:6). Kingsi ostajajo na predzadnjem, 7., mestu Zahoda, zaostanek za območjem končnice pa se je povečal kar na 9 točk, potem ko so izgubili 7 od zadnjih 9 tekem. V noči na četrtek ima LAK priložnost, da se oddolži Arizoni.

Eric Staal ob debiju za "habse" odločil podaljšek
V kanadski podligi je vodilna četverica jasno izoblikovana. V dvoboju četrtega in tretjega kluba Severa je Montreal s 3:2 v podaljšku premagal Edmonton. Mož odločitve je bil Eric Staal, za katerega je to bila prva tekma v dresu Canadiensov, po menjavi z Buffalom.

"Trenutek, ki si ga bom seveda za vedno ohranil v spominu. Upam pa, da ne bo zadnji," je ob prvem zadetku za Montreal dejal Eric Staal, ki je prekinil strelski post po 23 tekmah brez gola. 36-letnik iz Thunder Bayja.

Cambell izenačil vratarski rekord Toronta
Vodilni kanadski klub Toronto je v gosteh s 5:3 premagal Calgary. Auston Matthews je dosegel dva zadetka, John Tavares pa je z golom in podajo presegel mejo 800 točk v Ligi NHL. A največ se govori o vratarju Toronta - Jack Cambell je z deveto zaporedno zmago izenačil klubski rekord Maple Leafsov, ki so ga doslej držali legendarni vratarji John Ross Roach (1925), Jacques Plante (1971) in Felix Potvin (1993). Nekdanji veliki ameriški vratarski up je kariero oživel v Los Angelesu, lani pa je ob prestopnem roku okrepil Toronto.

Okuženih kar 17 igralcev Vancouvra

Hokejisti Vancouver Canucks imajo velike težave z valom okužb v ekipi. Po zadnjih podatkih je na seznamu covid-19 že 17 članov ekipe, vodstvo tekmovanja je prestavilo šest tekem tega kluba. Canucksi naj bi naslednjo tekmo zdaj igrali 12. aprila, za preložene tekme pa še niso določili novih terminov.

V rednem delu pandemske sezone 2021 je predvidenih po 56 tekem za vsak klub, če pa zaradi koronavirusnih težav ne bo mogoče odigrati vseh tekem, pa se bo upošteval odstotek osvojenih točk.