Miha Verlič se je v 37. minuti zapletel v pretep z Justinom DaCosto. Foto: BoBo
Chad Klassen
Chad Klassen je povišal na 3:0 ob prednosti igralca več. Foto: BoBo
Miha Verlič in Ladislav Sikorcin
Ladislav Sikorcin je postavil končni izid. Foto: BoBo

Madžari so bili vsaj za razred boljši. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo kar 46:26. Na klop Ljubljančanov se je po odsluženi kazni dveh tekem vrnil Hannu Järvenpää, ki pa je imel na voljo le 16 igralcev. Brock McBride je še vedno bolan, Scott Hotham si je na prvi tekmi zvil gleženj in bi se morda lahko vrnil v nedeljo. Že dalj časa sta poškodovana Anže Ropret in Matej Hočevar, Žiga Pance pa si je v nedeljo poškodoval koleno in v končnici Lige Ebel zagotovo ne bo več igral.
Hitro vodstvo Sape
Madžari so povedli že v 4. minuti, ko je z izjemnim strelom zadel Andras Benk. Le 60 sekund pozneje je po podaji Istvana Sofrona na 2:0 povišal Arpad Mihaly. Gostitelji so bili v uvodni tretjini precej boljši, nosilo jih je tudi 3.500 gledalcev v razprodani dvorani Gaborja Osckaya.
Lamoureux v slabi dnevni formi
V 15. minuti je na kazenski klopi sedel Eric Pance, Chad Klassen pa je z leve strani pridrsal pred Jeana Philippa Lamoureuxa in ga ukanil. V 18. minuti je na 4:0 povišal Balasz Ladanyi z igralcem več, zadel je iz mrtvega kota, Lamoureux je bil nezbran. Razmerje v strelih na vrata po 20 minutah je bilo kar 17:7.
Številne kazni v drugi tretjini
Slaba igra zeleno-belih se je nadaljevala tudi v drugi tretjini, Andras Horvath je v 26. minuti povišal na 5:0. V večjem delu druge tretjine so tako zadovoljni domači ljubitelji hokeja in precej manj zadovoljna peščica gostujočih lahko videli predvsem polno klop za kaznovane ter dva pretepa, po katerih so se v 38. minuti na kazenski klopi hkrati znašli John Hughes, Miha Verlič, Boštjan Goličič in Jamie Fraser.
Boh zamenjal nerazpoloženega Lamoureuxa
Slabega vratarja Lamoureuxa je na začetku zadnje tretjine zamenjal Matic Boh, ki je prejel zadetek že po 25 sekundah zadnje tretjine. Znova je bil natančen Ladanyi. V 44. minuti se je med strelce vpisal še ljubljenec občinstva Istvan Sofron. Pol minute pozneje je častni gol za zmaje prispeval Petr Šachl, ki je izkoristil zmedo Madžarov v obrambi. Dve minuti pred koncem je po pravem slalomu med branilci Olimpije končni izid postavil Ladislav Sikorcin.
"Dobro so nas prebrali, zaprli so sredino igrišča in nismo mogli igrati. Ko so ustavili našo igro, so jim stekli še protinapadi. A to je končnica, vseeno je, ali izgubiš za sedem golov ali za enega, minimalen poraz morda še bolj boli. Tekmo moramo pozabiti in se pripraviti na naslednjo doma," je dejal kapetan zmajev Aleš Mušič.

Četrta tekma bo v nedeljo ob 17.30 v Tivoliju.

Četrtfinale, tretje tekme:
SAPA FEHERVAR - TILIA OLIMPIJA 2:1
8:1 (4:0, 1:0, 3:1)
3.500; Benk 4., Mihaly 5., Klassen 15., Ladanyi 18., 41., Horvath 26., Sofron 44., Sikorcin 59.; Šachl 45.

LINZ - DUNAJ 2:1
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Irmen 20., Leahy 40., Baumgartner 57.

MEDVEŠČAK - ORLI ZNOJMO 3:0
5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Letang 21., Day 24., Siddall 26., 53., MacCaulay 26.

SALZBURG - KAC CELOVEC 2:1
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Raffl 5., 38., Lynch 21., Aubin 60.; Reichel 33., Pirmann 57.

Izid v zmagah je v odebeljenem tisku; igrajo na 4 zmage

Četrte tekme bodo v nedeljo. Če bo potrebno, so preostali termini 28. 2., 1. 3. in 4. 3.