27-letni Finec v vratih Jesenic je imel proti Cardiffu veliko dela, saj se je soočil z 32 streli v okvir vrat. Foto: www.alesfevzer.com

Po dramatični zmagi v podaljšku proti predstavniku Latvije so Jeseničani na sobotni tekmi v vsaki tretjini prejeli po en gol od gostiteljev turnirja, sočasno pa so streljali s slepimi naboji na vrata najboljšega posameznika tekme Bena Bownsa, ki je zbral 18 obramb.

Razmerje strelov: 32:18 za Cardiff

Spretni domači pomočnik kapetana Sam Duggan je v 18. minuti načel mrežo jeseniškega vratarja Anttija Karjalainena, pri čemer je počistil pajčevino iz desnega zgornjega kota. V 26. minuti so Devilsi podvojili prednost, po dolgi akciji je bil na pravem mestu Kanadčan Joey Martin.

Ob jalovih napadih rdečih Gorenjcev je tekmo dokončno v 52. minuti odločil Cole Sanford, še en Kanadčan v vrstah Valižanov, ki so dobili zadnje tri končnice britanskega prvenstva. O razmerju moči, ki je bilo krepko na strani Cardiffa priča tudi izbor vratarja Karjalainena za najboljšega igralca Jesenic.

Zadetki s tekme SIJ Acroni Jesenice – Cardiff
Po besedah trenerja Gabra Glaviča je bila to najtežja tekma Jeseničanov doslej v tekoči sezoni. Foto: SIJ Acroni Jesenice

Do napredovanja z zmago proti Francozom

Vseeno imajo železarji še vse možnosti za uvrstitev med najboljšo četverico celinskega pokala, za kar pa morajo v nedeljo ob 16.30 premagati Angers, podprvaka Francije, ki je v soboto z 2:0 odpravil Zemgale Jelgavo.

Na sočasnem drugem turnirju v Nitri na Slovaškem je v najboljšem položaju domača Nitra, medtem ko se bosta za drugo polfinalno mesto udarila Asiago in Unia Oswiecim.