Olimpija in Jesenice sta prikazali odlično predstavo, derbi je bil eden boljših v zadnjih letih. Foto: Iztok Novak
Ilda Rahmatullin, Andrej Makrov
Andrej Makrov se je pred tednom dni skorajda poslovil od jeseniškega dresa, zdaj pa je dosegel odločilni zadetek na večnem derbiju. Foto: Iztok Novak
Tomaž Razingar
Tomaž Razingar je dosegel tri gole. Foto: Iztok Novak
Aleš Mušič
Aleš Mušič je najprej izid znižal, Cvetek je izenačil, Brigley pa povedel Olimpijo v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO

Prvi zadetek je padel že v 2. minuti. Jeseničani so začeli odločeno, vedno bolj pritiskali, premoč pa je kronal Tomaž Razingar. Gorenjec je vdrsal izza gola in po podaji Andreja Hebarja ostal sam pred golom vratarja Norma Maracla in zadel. Olimpija je v drugem delu prve tretjine prevzela vajeti igre, imela nekaj velikih priložnosti, a so še drugič zadeli Jeseničani. Rok Tičar je najprej streljal iz bližine ljubljanskih vrat, Maracle je branil, a druge obrambe na 20-letniku ni bilo, saj je ta prišel do odbitega ploščka in zadel.

Cvetek zadel od daleč
Olimpija je v 27. minuti znižala rezultat na 2:1, strelec pa Aleš Mušič. Ljubljančan je do ploščka prišel po napaki Mitje Robarja, ki je slabo podal, 27-letnik pa je zadel z leve. Le dve minuti pozneje so zeleno-beli izenačili, Frank Banham je plošček lepo prepustil 22-letnemu branilcu Igorju Cvetku, ta pa je z roba napadalne tretjine z odličnim strelom ugnal Dova Grumeta-Morrisa in tako dosegel svoj drugi zadetek v Ligi Ebel.

Novinec za 2:3, Hebar za 3:3
Odlično igro Ljubljančanov je v 33. minuti kronal novinec Travis Brigley, ki je na levi strani prišel do ploščka, ki se je po obranjenem strelu Morrisa odbil v nogo 32-letnega Kanadčana in končal v golu. Varovanci Dannyja Gelinasa so v tem času igrali z igralcem manj. Veselje je na obraz navijačev polne Podmežakle spet narisal Andrej Hebar, čeprav je skoraj vse opravil Razingar. Ta je preigral po desni, prišel povsem pred gol, streljal, odbit plošček pa je v gol "pospravil" Hebar.

Odličen začetek tretje tretjine
Jeseničani so v tretjo tretjino krenili odlično, že po manj kot treh minutah je znova zabil Razingar. Plošček je dobil pred napadalno tretjino in potegnil proti golu, vratarja Maracla pa ugnal z visokim strelom. Že deset sekund zatem je udaril Andrej Makrov in Podmežakla je "eksplodirala". A le do 45. minute, ko je po pol minute odmora na sceno spet prišel ostrostrelec Frank Banham, ki je zadel z modre črte.

Brigley izenačil, Makrov hitro povedel
Da je bil debi Brigleyja popoln, je Kanadčan poskrbel v 57. minuti, ko je imela Olimpija še enkrat igralca več na ledu. Po napadu Jeseničanov sta sama ostala dva hokejista v zeleno-belem, protinapad pa je z drugim zadetkom na tekmi uspešno zaključil že prej omenjeni 32-letnik. Izenačeno je bilo le do naslednjega napada, v katerem so železarji oblegali ljubljanska vrata, branilci pa ploščka niso uspeli odbiti. Do njega je prišel Makrov, ki je v 58. minuti zadel z neposredne bližine.

Kazenski strel za Mitchlla
13 sekund pred koncem tekme je Olimpija zadela, a sodniki gola niso priznali, temveč dosodili kazenski strel. Izvajal ga je kapetan Kevin Mitchell, a bil neuspešen, vrata Maracla so bila prazna in Razingar je dosegel še tretji zadetek v izdihljajih tekme. Jesenice so dosegle 197. zmago na 419. večnem derbiju.