SIJ Acroni Jesenice

Zmaji so zmagali devetič zapored, tokrat je bila njihova žrtev zasedba slovenskega selektorja Iva Jana. V prvi tretjini sta v polno zadela Žan Jezovšek, ki je po protinapadu sam prišel pred vratarja, in Enej Kujavec, mladi ljubljanski hokejist se je odlično znašel pred vrati in plošček poslal pod prečko.

Dva gola Kristjana Čepona
Italijani, ki so igrali brez poškodovanega slovenskega napadalca Jureta Sotlarja, so prek najučinkovitejšega igralca lige Brandona McNallyja v drugi tretjini znižali na 1:2, a v drugi polovici drugega dela je Olimpija zagospodarila na ledu. Premoč sta kronala Kristijan Čepon in Sašo Rajser, ki je pred golom preusmeril plošček po strelu Jezovška. V zadnjem delu je Čepon dosegel svoj drugi gol na tekmi, gosti so nato znižali na 5:2, Janez Orehek pa je postavil končni izid. Razmerje strelov je bilo 36:31 za zeleno-bele.
Čepon: Vsi pričakujejo, da bomo končno enkrat izgubili
"Nismo začeli najbolje, čeprav smo prvo tretjino dobili z 2:0. Immao še veliko rezerve v igri. Veliko stvari se lahko še izboljša. Lahko bi dosegel tudi hat-trick, a sem zadel prečko. Nisem preveč jezen, saj je bila tekma že odločena," je pojasnil najboljši igralec tekme Čepon.
"V Salzburgu nas čaka težka tekma. Gremo po deseto zmago. Dobro smo fizično pripravljeni in lahko odigramo tri tekme ta teden na visokem nivoju. Odlično smo se ujeli na ledu in tudi zunaj igrišča. Ne čutimo pritiska. Vsi že pričakujejo, da bomo končno enkrat izgubili. Zavedamo se, da se bo to zgodilo. Upam, da še ne kmalu," je dodal visoki branilec.

Jeseničane ustavil vratar Furlong
Jeseničani so bili v Brunicu brez možnosti. Domači so po 50 minutah vodili s 5:0, nato pa so železarji omilili tretji zaporedni poraz z goloma Luke Bašiča in Gašperja Glaviča. Razmerje strelov je bilo sicer 30:25 za Jeseničane, a je v vratih Pustertala svoje delo odlično opravil Colin Keith Furlong. Tri gole je dosegel Max Oberrauch.