Žan Jezovšek je s 37 točkami tretji najučinkovitejši
Žan Jezovšek je s 37 točkami tretji najučinkovitejši "zmaj", s 17 goli pa zdaj zaostaja samo še za kapetanom Alešem Mušičem (18 golov). Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so v Hali Tivoli pred 742 gledalci slavili peto zaporedno zmago, brez točke pa so v Alpski ligi nazadnje ostali 17. novembra pri Lustenauu (0:3). Od takrat dalje so Ljubljančani dobili kar 16 od 17 tekem - izgubili so le z vodilnim Pustertalom doma, pa še to po izvajanju kazenskih strelov.

Po uvodni tretjini brez golov je Olimpijo v vodstvo v 25. minuti popeljal Gregor Koblar. Ob igralcu več je nato zadel Žan Jezovšek, a so Južni Tirolci ostali v tekmi ravno z zadetkom Simona Pitschielerja ob številčni premoči.

Četverica s po dvema točkama
Še v 50. minuti je bilo tako 2:1, a so si gostje nakopali dve zaporedni kazni in prednost ob igri 5 na 3 je kronal prekaljeni branilec Aleš Kranjc. Vseeno se Gardena ni predala in še enkrat so izkoristili "power-play", v 57. minuti je bil natančen Francesco De Biasio. Vse dvome je z drugim golom večera razblinil Jezovšek, še en gol v izpraznjena gostujoča vrata pa je dosegel 20-letni Anej Kujavec.

Razmerje strelov je bilo na koncu kar 39:18 za Olimpijo, pri kateri so po dve točki ob dvakratnem strelcu Jezovšku prispevali še Koblar, center Sašo Rajsar in branilec Luka Vidmar, ki je odigral drugo tekmo, potem ko se je po 14 letih vrnil v matični klub.

Pri zmajih sta manjkala Miha Zajc, ki ima prepoved igranja dveh tekem, in Kristjan Čepon, ki je imel zdravstvene težave.

Igro smo nadzorovali, razmerje v strelih je bilo krepko na naši strani, celo tekmo smo čakali, da bomo zmagali. Zadovoljen sem, fantje so naredili, kar je treba in tri točke so ostale doma,” je poudaril trener Jure Vnuk.

Saunders bo počival dva meseca
Vratar Jesenic Clarke Saunders, ki se je poškodoval pred tednom dni proti ekipi Zell am Seeju, je moral na dodatne preglede gležnja. 29-letni Kanadčan ima strgan ligament nad gležnjem, tako da bo počival okoli dva meseca. Glavni trener Jeseničanov Marcel Rodman išče novega čuvaja mreže.