Žiga Pavlin je prepričan, da bodo zmaji v torek zvečer izenačili na 1:1 v zmagah. Foto: MMC RTV SLO
Jan Chabera
Jan Chabera je po naletu Manuela Latuse obležal na ledu, napadalec rdečih bikov pa ni dobil niti dveh minut kazni. Foto: MMC RTV SLO
Hannu Järvenpää
Hannu Järvenpää ni mogel skriti razočaranja. Finec se zaveda, da bo v Salzburgu težko še enkrat priti tako blizu zmage. Foto: MMC RTV SLO
Jeff Tory
Jeff Tory se je poškodoval že v prvi tretjini. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Shaun Heshka
Shaun Heshka je le 33 sekund po vodstvu Olimpije izenačil na 1:1. Podal je tudi za drugi gol in bil izbran za najboljšega igralca srečanja. Foto: MMC RTV SLO
Pierre Page
Pierre Page bo skoval novo taktiko za drugo tekmo v Tivoliju. Foto: MMC RTV SLO
Reinhard Divis
Reinhard Divis je na prvi tekmi naredil nekaj napak. Foto: MMC RTV SLO

Pred tekmo so v dvorani na velikem zaslonu prikazali navijače Salzburga, ki so napovedovali končni izid serije. Vsi so bili prepričani, da bodo rdeči biki pometli z zmaji s 4:0 v zmagah. Sredi tekme je bilo vzdušje že precej bolj komorno, saj so zeleno-beli odigrali taktično zrelo. Le glasna glasba in posebni navijaški artikli, ki so jih prispevali pokrovitelji, so skrbeli za velik hrup v dvorani. Zmaji so dokazali, da so zasluženo v končnici. Vsi so odločni, da bodo v torek izid v četrtfinalu izenačili na 1:1.
V torek se bodo bojevali kot levi
Hannu Järvenpää se je zelo podrobno pripravil na tekmeca, ničesar ni prepustil naključju. Zavedal se je, da so njegovi varovanci v tej seriji v podrejenem položaju, zato se ni spustil v brezglavi odprt boj. ''Zelo težko je najti prave besede po porazu v podaljšku. Žalost bo hitro minila, saj si tekme hitro sledijo. Na ponedeljkovem treningu bomo vse misli usmerili k torkovi tekmi. Obljubim lahko, da se bomo borili kot levi. V Salzburgu smo igrali zelo dobro, fantje so se držali dogovorov. Chabera je bil izjemen, žal pa v podaljšku ni mogel preprečiti poraza,'' je z grenkobo v glasu pojasnil Finec, ki na klopi Olimpije sedi od sredine decembra 2009.
Järvenpää zadovoljen s sodnikoma
V rednem delu sezone je Salzburg dobil kar 24 od 27 tekem doma, kjer tekmece velikokrat tudi zmelje. V nedeljo je bil premagljiv in veliko vprašanje je, če se bo v tej seriji še ponudila taka priložnost za zmago v Mozartovem mestu. ''Salzburg me ni prav nič presenetil. Pričakoval sem tako igro. Poudarek je bil na naši obrambni igri, bili smo dovolj ostri. Že v rednem delu smo imeli precej priložnosti za zmago, še posebej v drugi tretjini. Ta tekma mi daje veliko upanja, saj smo videli, da je Salzburg premagljiv,'' je še dodal Järvenpää, ki je bil zadovoljen z delilcema pravice: ''Sodnika sta sodila dobro. Prepričan sem, da sta svoje delo opravila po najboljših močeh. Vse se je dogajalo zelo hitro.''
Sporen gol za 3:3
Sodila sta Wolfgang Fussi in Thomas Berneker, ki pa niti po naključju nista bila brezhibna. V drugi tretjini je Manuel Latusa pokosil Jana Chabero, ki je zadrsal iz vrat in odbil plošček. Napadalec gostiteljev jo je odnesel brez kazni. Največja sodniška napaka je bil priznani gol Ryana Duncana, ko je z visoko palico preusmeril plošček v mrežo za 3:3. V 47. minuti so gledalci znova oživeli in isti igralec je nato v 50. minuti poskrbel za popoln preobrat (4:3).
Salzburg ni nič posebnega
Žiga Pavlin ni bil zadovoljen s sodnikoma: ''Odigrali smo zelo dobro tekmo v gosteh. Vedeli smo, da bo težko. Že pred tekmo nam je bilo jasno, da bodo sodniki kakšno odločitev piskali njim v prid. Zmagali bi lahko že po rednem delu, nesrečen gol v podaljšku pa nas je potrl.''
''Lahko se vrnemo v to serijo. Vsem smo dokazali, da Salzburg ni nič posebnega. Imajo veliko zvenečih imen, ogromno denarja, na koncu pa bo prevladalo srce in želja po napredovanju v polfinale. Mi imamo večjo željo od njih. V torek sem prepričan, da bomo zmagali,'' je bil odločen visoki branilec, ki pričakuje bolj zaprto igro Salzburžanov na drugi tekmi: ''Oni ne bodo igrali tako napadalno v Tivoliju, vsaj na začetku ne. Če bomo ponovili predstavo s prve tekme in igrali še malce bolj na telo, bomo zagotovo zmagali. Pustili smo jih, da so krožili po kotih ob ogradi, tam niso nevarni.''
Ž. Pance: Treba bo izkoristiti napake Divisa
Žiga Pance, ki je zrežiral tretji zadetek Petra Šachla je poudaril, da ima Olimpija boljšega vratarja. ''Že na prvi tekmi smo bili zelo blizu zmagi. V torek moramo prikazati še boljšo igro in izenačiti na 1:1. Trikrat smo vodili, imeli niti igre v svojih rokah skozi celotno tekmo. Chabera je branil odlično. Upam, da bo v torek to ponovil. Divis je naredil nekaj napak, to bo treba izkoristiti tudi na naslednji tekmi. Iz protinapadov se lahko veliko naredi, imamo hitre drsalce. Ne bomo kar tako hitro obupali, mi gremo do konca,'' je pojasnil kapetan.
Pred tremi leti je Reinhard Divis v finalni seriji delal neverjetne napake na domačih tekmah. Kevin Mitchell ga je osmešil s sredine igrišča, Ralph Intranuovo pa mu je ob igralcu manj ukradel plošček in ga poslal v prazno mrežo. Divis je bil obakrat videti kot kakšen vratar zadnjeuvrščene ekipe nočne hokejske lige, ki jo zelo radi igrajo v Ljubljani in tudi v Salzburgu. Tokrat ni bil prepričljiv pri drugem golu Tomija Mustonena in pri izenačenju Matta Higginsa na 4:4. Poznamo pa tudi popolnoma drugo sliko Divisa. V Tivoliju je že kar nekajkrat zaklenil vrata, tudi na šesti tekmi finala marca 2008.
Ko bi le Chabera ponovil tako predstavo …
Chabera se je nekajkrat zares izkazal. 19. novembra je debitiral v Salzburgu, ko je šlo vse narobe (7:4). Tokrat je bil pri zadetkih nemočen. ''Tri gole so dosegli po sreči, saj so zadeli palico soigralca in plošček se je odbil v mrežo. Treba bo bolje pokriti njihove napadalce pred vrati. Ta serija se lahko zavleče, mi imamo možnosti. Divisu ni lahko, saj se je večji del igre odvijal v srednji tretjini in pred našimi vrati, potem pa je moral preprečiti gole iz protinapadov,'' je povedal češki čuvaj mreže.
Učinkoviti Mustonen
Prva dva gola za Olimpijo je dosegel hitri Mustonen. ''Nikakor nam ni uspelo zadržati prednosti, ki smo si jo priigrali trikrat. Imeli smo priložnosti v rednem delu, morali bi odločiti tekmo v našo korist. Zdaj smo vsi zelo razočarani. V garderobi zdaj vsi verjamemo, da lahko premagamo Salzburg in da nam bo uspelo že v torek. Treba bo izboljšati ''power play'' in več streljati,'' je dejal finski blisk.
Page: V torek bomo igrali popolnoma drugače
Salzburžani so se veselili zmage, čeprav jim je bilo jasno, da so prikazali povprečno igro. ''Popolnoma normalno je, da smo bili nervozni, saj je bila to tekma končnice. Nervoza je lahko pozitivna, saj imaš potem več energije, zelo si motiviran, treba se je le znati obvladati. Najboljši igralci ljubijo pritisk, takrat res znajo prikazati najboljši hokej. Imeli smo kar 49 strelov na vrata, v obrambi pa smo delali velike napake in prejeli poceni zadetke. V ponedeljek se bomo o vsem temeljito pogovorili. Zagotovim vam lahko, da bomo v torek igrali popolnoma drugače,'' je bil odločen trener Pierre Page.
Pewal pričakuje dolgo serijo
Ujeli smo še napadalca tretjega napada Marca Pewala: ''To je bila zelo kakovostna tekma za uvod v končnico. Vse skupaj bi se lahko tudi drugače razpletlo. Olimpija je igrala odlično, nevarni so bili v protinapadih. Prav nič nismo bili presenečeni nad močjo Ljubljančanov, že v rednem delu so dokazali, da so zelo kakovostni. 'V prvih dveh tretjinah nismo igrali dobro, nato smo se zmenili, da bomo začeli igrati bolj agresivno. Njihove branilce smo prisilili k napakam. Že vso sezono se nam dogaja, da se prebudimo šele v zadnjih 20 minutah.''
Tudi favoritom za naslov je zdaj postalo jasno, da ne bodo zlahka dobili te serije. ''Pričakujem dolgo serijo. Vsekakor ne bodo na sporedu samo štiri tekme. Olimpija je neugoden tekmec, v svoji tretjini so spretni. Še posebej moramo paziti na protinapade in na izključitve. Na drugi tekmi nam ne bo lahko, že od prve minute moramo biti maksimalno osredotočeni. V Ljubljano gremo po zmago,'' je še dodal Pewal.

Nastop Toryja vprašljiv

Branilec Jeff Tory si je poškodoval gleženj in veliko vprašanje je, ali bo v torek lahko zaigral. Zeleno-beli si po taki predstavi zaslužijo polno dvorano Tivoli. Druga tekma bo dala številne odgovore, v primeru izenačenja na 1:1 pa se obeta izjemna serija.