Tadej Čimžar je dvakrat ukanil vratarja Colina Furlonga, ki pa je preostalih 37 strelov ubranil. Foto: www.alesfevzer.com

V torek so izbranci Gregorja Polončiča oblegali vrata gostov iz Brunica, a nikakor jim ni uspelo zadeti in doživeli so prvi poraz v letošnji Alpski ligi (0:1). Tudi tokrat so imeli veliko premoč (streli na vrata 16:39). V zadnji tretjini so kar 15-krat streljali na vrata, zadeli pa niso niti enkrat.

Dva gola Čimžarja nista bila dovolj
V 8. minuti je na kazenski klopi sedel Janez Orehek, prednost igralca več pa je unovčil Raphael Andergassen. Le 12 sekund zatem je izenačil Tadej Čimžar, ki mu v torek nikakor ni uspelo ukaniti Furlonga v Tivoliju.

Po pol ure igre je bil Čimžar natančen še drugič, izkoristil je podajo Aleša Mušiča. Ljubljančani na izenačeni tekmi niso bili disciplinirani, Jan Drozg je moral v 36. minuti že tretjič na kazensko klop zaradi igranja z visoko palico. Bryson Angelo Cianfrone je spretno podstavil palico pred vrati in izenačil na 2:2.

Oberrauch dosegel odločilni zadetek
Odločitev je padla v 52. minuti, ko je izkušeni Max Oberrauch zadel po podaji Armina Hoferja. Imel je prosto pot do vrat, plošček pa je poslal med nogama Paava Hölsäja v mrežo. Miha Štebih in Mark Čepon sta naredila veliko napako, ko nista uspela izbiti ploščka. Polončiču sploh ni uspelo povleči vratarja Hölsäja iz vrat, saj je bil v 58. minuti izključen Gal Koren.

V torek Fassa gostuje v Tivoliju
Decembra je spored tekem v Alpski ligi zelo zgoščen. Jeseničani bodo v nedeljo gostovali v Lustenauu, v torek pa v Tivoli prihaja Fassa.