Avstrijci so povedli v 5. minuti, ko je zadel branilec Bernd Wolf. Le 25 sekund zatem je izenačil Žiga Pešut po podaji Nika Simšiča izza vrat. V 7. minuti je Gregor Koblar preusmeril smer ploščka pred vrati po strela Kristana Čepona z modre črte. Po četrt ure je bil natančen še Blaž Tomaževič.

V nadaljevanju so Avstrijci zaigrali precej bolje, a je bil v vratih vedno na mestu Gašper Krošelj. Zbral je 28 obramb in bil najboljši igralec tekme.

Dve minuti pred koncem je vratar Avstrije David Kickert odšel na klop. Pritisk s šestimi igralci se ni obrestoval. Koblar je zadel še vratnico.

Ljubljanska reprezentančna akcija je prva po lanskem februarju, ko so Slovenci igrali na predzadnji stopnji olimpijskih kvalifikacij. Pozneje so vsa tekmovanja odpadla, tako lani kot letos ni bilo niti SP-ja, ki bi ga morala gostiti Ljubljana.

Selektor Kopitar zadovoljen
"Moramo biti iskreni, to je mlada ekipa. Ne moreš zahtevati ne vem kaj, sem pa vesel, da smo na teh štirih treningih naredili nekaj, kar sem danes videl. Dal sem smernice, oni so jih upoštevali in smo zmagali. Zadovoljen sem, dolgo je bila prekinitev, potem pa takoj tak zanimiv tekmec. Tudi to je vodilo k pristopu, ko smo se vrnili po prejetem golu," je dejal selektor Kopitar.

Že proti Francozom tudi gledalci na tekmi
Risi se bodo v ponedeljek pomerili s Francijo, ki je v prvem krogu premagala Romunijo s 3:2. Prihodnji teden tribune Tivolija ne bodo več samevale. 2000 gledalcev si bo lahko ogledalo tekme.