Izbranci Mitje Šivica nadaljujejo uspešen niz tekem. Izgubili so le prvo v tem koledarskem letu. Pred železarji sta le Pustertal in SŽ Olimpija.

Salzburgu uspelo štirikrat izenačiti
Jeseničani so povedli v 7. minuti, ko je slalom med igralci Salzburga uprizoril branilec Aljoša Crnovič. Gostitelji so že v naslednjem napadu poskrbeli za izenačenje. Uspešen je bil Julian Lutz le 17 sekund zatem. V Salzburgu nista minili niti dve minuti, ko je obema ekipama znova uspelo zadeti. Najprej je bil natančen Sodja, 57 sekund zatem pa je Jakub Borzecki odbit plošček pospravil za hrbet Žana Usa za 2:2. V 18. minuti je odbitek pred vrati Salzburga v mrežo potisnil Šturm in na prvi odmor so železarji odšli z minimalno prednostjo.

V 22. minuti se je pred golom Usa neoviran znašel Oskar Maier, ki je poskrbel še za tretje izenačenje. V 27. minuti so Gorenjci izvedli protinapad, Blaž Tomaževič je lepo podal do Žana Jezovška, ki je zaposlil nepokritega Sodjo za 3:4. V 31. minuti so bili zaradi preveč igralcev na ledu kaznovani Jeseničani in Danjo Leonhardt je izid znova poravnal. Manj kot minuto po zadetku domačih je Šturm poskrbel za peto vodstvo železarjev na tekmi.

Šov Šturma in Sodje tudi v zadnji tretjini
Že v prvem napadu zadnje tretjine je hat-trick dosegel Šturm. S tem so se gostje prvič na tekmi odlepili na varnejšo prednost dveh zadetkov. V 49. minuti je tretji zadetek prispeval še Sodja in končnica tekme je potekala precej bolj umirjeno. Gostitelji so z drugim golom Maierja minuto pred koncem le malce popravili vtis.

V četrtek Cortina v Podmežakli, Salzburg pa v Tivoliju
Razmerje v strelih na vrata je bilo 34:31, obe ekipi sta si nabrali po šest kazenskih minut. Jeseničani bodo lahko dobro formo potrjevali že v četrtek, ko bodo v Podmežakli gostili Cortino. Salzburg v četrtek prihaja v Tivoli.