Marcel, David Rodman in Andrej Hebar so zrežirali vse slovenske zadetke. Foto: EPA

Ključ do zmage je bil v izjemnem prvem napadu, ki je zrežiral vse štiri zadetke. V prvi tretjini sta mreži mirovali, na začetku druge je Mitja Robar plošče po zraku spravil pred italijanska vrata, kjer je Marcel Rodman zaposlil brata Davida za 1:0. Na 2:0 je v 32. minuti povišal Andrej Hebar po podaji Jakoba Milovanoviča.

Steve Gallace in Stefan Margonija sta na koncu druge tretjine v dveh minutah izenačila na 2:2. V 52. minuti je prvi napad udaril še tretjič, svojega drugega zadetka se je veselil Hebar. Ob koncu tekme so imeli Italijani igralca več, iz igre so potegnili še vratarja, kar pa je izkoristil Marcel Rodman z zadetkom v prazno mrežo.

Slovenska reprezentanca bo priprave nadaljevala v ponedeljek na Bledu, ko bo selektor John Harrington predvidoma tudi sporočil seznam reprezentantov za SP v Litvi, kamor bo ekipa odpotovala v petek.