Egon Murič je v 47. minuti Slovenijo približal le na gol zaostanka, a izenačujočega zadetka ni bilo. Foto: MMC RTV SLO

Na prijateljski tekmi v Bressanoneju sta se srečali ekipi, ki sta lani v Kanadi izpadli iz elite svetovnega hokeja in se pripravljata na svetovno prvenstvo divizije I. Italija je v 42. minuti povedla s 5:1 (za Slovence je zadel Aleš Mušič, ko je izenačil), nato pa so Slovenci zaigrali silovito. V vratih je v zadnjih 20 minutah Andreja Hočevarja zamenjal Aleš Sila, prebudil se je napad. Zadeli so Žiga Pavlin, Marcel Rodman in Egon Murič.

Poskus brez vratarja iztržiti neodločen izid se ni izšel. V nedeljo bo nova priložnost, saj se bosta reprezentanci pomerili še enkrat.