Velika Britanija
"Trdi" Britanci so Slovencem povzročali veliko težav, dobro so se upirali tudi Madžarom. Foto: Iztok Novak
Poljska
Poljaki so pričakovano odpravili varovance slovenskega strokovnjaka Pavleta Kavčiča na hrvaški klopi. Foto: Iztok Novak

Madžari so imeli na začetku tekme več od igre, a je bila britanska obramba vedno na mestu, nekajkrat se je izkazal tudi njihov napad, ob koncu tretjine pa je na semaforju poisalo 0.0. Slovenske vzhodne sosede je v vodstvo popeljal Daniel Fekete šele v 31. minuti, končni izid je Krisztian Palkovics postavil v zadnji tretjini. Britanski napadalec Ashley Tait je v zadnji minuti zapravil kazenski strel. O tesni tekmi priča tudi razmerje strelov. Proti vratom madžarskega čuvaja mreže Zoltana Hetenyija je letelo 35 strelov, britanski vratar Stephen Murphy pa je ubranil 32 od 34 strelov.

Madžari so utrdili vodstvo, Britanci pa so doživeli drugi poraz na turnirju, potem ko so v 3. krogu klonili proti slovenski reprezentanci šele v podaljšku, in nimajo več niti teoretičnih možnosti za prvo mesto.

Poljaki na hrvaški gol streljali kar 64-krat
Na prvi tekmi 4. kroga je Poljska po pričakovanjih premagala Hrvaško (6:0). Poljaki so vse delo opravili že do 14. minute, ko je Mikolaj Lopuski zadel za 3:0. Hrvaško mrežo je načel Jaroslaw Rzesszutko, nadaljeval pa je Mateusz Danieluk. V drugi tretjini so bili natančni še Grzegorz Pasiut in Tomasz Malašinski z igralcem manj na ledu. Poljski uspeh je v zadnji minuti tekme potrdil Rafal Dutka. Razmerje strelov je bilo 64:11 za Poljsko.

Hrvati bodo igrali za obstanek med drugoligaši. Odločilna tekma 5. kroga proti Južni Koreji bo v petek ob 13. uri.