Norvežani se lahko za zmago zahvalijo udi vratarjuGrotnesu, ki je ubranil 44 strelov. Foto: Reuters
Češka reprezentanca
Dva zadetka sta bila premalo da bi Čehi dosegli drugo zmago na prvenstvu. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin
Jeremejev se je znašel iz oči v oči z Ovečkinom. Zmagovalec? Ruski velezvezdnik, seveda. Foto: Reuters
Ivan Ciernik
Ciernik je začel povratek Slovakov proti Belorusom. Foto: Reuters
Švedska reprezentanca
'Tri krone' so skoraj zapravile prednost treh zadetkov. Foto: Reuters

Norvežani so Čehe premagali prvič v 18 tekmah in 73 letih na svetovnih prvenstvih ali olimpijskih igrah. Prvič so proti Čehom dosegli tri zadetke. Pred tekmo je bil skupen izkupiček z vseh medsebojnih tekem v golih 91:19 za Čehe.

Čehi so v prvi tretjini povsem dominirali, hitreje drsali, bili močnejši in igrali bolj moštveno, tri najlepše priložnosti pa so imeli Skandinavci, ki so zadnjo tudi izkoristili. Patrick Thoresen je lepo zaposlil Matsa Zuccarella Aasena, ki je s strelom iz zapestja poslal plošček čez ramo presenečenega Ondreja Paveleca. Čehi so napadali, vratar Pal Grotnes pa je bil vedno na mestu. Izenačil je veteran Jaromir Jagr ko so imeli Norvežani dva igralca manj na ledu. Po ponovnem zadetku Norvežanom so Čehom nekoliko popustili živci, kapetan Tomas Rolinek in Martin Laumann Ylven sta dobila vsak štiri minute zaradi grobosti.

Norvežani so v peti minuti zadnje tretjine vodili z dvema goloma. Mathis Olimb je podal do Andersa Bastiansena med padcem ob ogradi, slednji pa je zadel v dolgi kot. Jagr je znižal na zadetek zaostanka, a Čehi izida niso mogli preobrniti v svojo korist. Čehi so več streljali na gol (46:15), Norvežani pa so bili bolj natančni. "To je hokej. Vsak lahko premaga vsakega. A ni še konec," je po presenetljivem porazu povedal vratar Pavelec.

Francozi blizu presenečenja
Presenečenje so skoraj pripravili tudi Francozi. Po hitrem in visokem vodstvu s 3:0 - uspešni so bili Carl Gunnarsson (18.), Jonas Andersson (23.) in Johan Harju (28.) - so Švedi na koncu celo trepetali za zmago. Po golih Yoricka Treilleja (45.) in Luca Tardifa (55.) so se Francozi približali, a jim je zmanjkalo moči. Francozi morajo v četrtek nujno premagati Norvežane, če se želijo izogniti bojem za obstanek.

Rusi ne želijo presenečenja
Ruski hokejisti so si z zmago drugo zmago na prvenstvu v skupini A že zagotovili napredovanje. Kazahstanci so imeli v prvi tretjini boljše priložnosti, a ruski vratar Aleksander Eremenko ni klonil. Rusi so imeli igralca več na ledu, ko je Aleksander Ovečkin (Washington Capitals) s hitrim stelom iz zapesti v 11. minuti premagal Vitalija Jeremejeva. Izid je zvišal Ilja Kovalčuk (New Jersey Devils) po podaji Aleksandra Semina (Washington Capitals) v 42 sekundi 2. tretjine. Semin se je 17 minut kasneje vpisal med strelce, na semaforju je bilo 3:0. Zmagovalec je bil znan še pred zadetkom Denisa Grebeškova (Nashville Predators). edini zadetek za Kazahstan je ob 'power playju' dosegel Dmitrij Dudarev. "Na turnirju je bilo že nekaj presenečenj, zato je potrebno močno igrati vsako tekmo," je razmišljal ruski napadalec Nikolaj Kulemin.

Slovaki od 2:0 do 2:4
Na večerni tekmi je Belorusija proti Slovaški vodili že 2:0. Znižal je Ivan Ciernik, ki je odbiti plošček dvignil nad nogo Vitalija Kovalova. Zadetek je opogumil Slovake. Po lepem prodoru med dvema branilcema je Milan Bartovič z bekhend strelom lepo zadel med nogami Kovalova. Slovaki so prešli v vodstvo ko je Marek Zagraban brez večjih težav pospravil odbitek v mrežo. Zmago je 54 sekunhd pred koncem potrdil Bartovič s svojim drugim zadetkom na tekmi.