"Gasilska" fotografija po uspešno opravljeni nalogi. Slovenija bo drugo leto igrala na svetovnem prvenstvu elitne divizije, ki ga bosta gostili Švedska in Finska. Foto: BoBo
Risi za konec ugnali še Avstrijo

Obe reprezentanci sta si že pred srečanjem zagotovili napredovanje v elitni razred svetovnega hokeja, zato je bilo srečanje zgolj prestižnega značaja, a zato nič manj tekmovalno.

Hebar načel avstrijsko mrežo
Prva tretjina se je ob disciplinirani igri na obeh straneh končala brez zadetkov, čeprav so bili Slovenci nevarnejši - streli na gol 13:3. Strelski post je v 25. minuti prekinil Andrej Hebar, ki je po podaji Tomaža Razingarja obdrsal Fabiana Weinhandla, nato pa zadel za levo vratnico. Veselje Slovencev je bilo kratkotrajno, saj je minuto in pol kasneje Gerhard Unterluggauer na levi strani pričakal odbiti plošček po strelu Gregorja Baumgartnerja in ga potisnil v mrežo.

Marcel Rodman na pravem mestu
Še hitrejši je bil odgovor "risov", prišel je po 22 sekundah. Aleš Mušič je v protinapadu ustrelil z leve strani, Weinhandl je plošček odbil, a je bil na pravem mestu Marcel Rodman, ki ga je z "bekhendom" pospravil v mrežo. Strelski "šov" je v 29. minuti zaključil Thomas Raffl, potem ko je ob prednosti igralca več z močnim strelom iz zapestja matiral Roberta Kristana. Raffl je sprožil kakšen meter od modre črte za desno Kristanovo vratnico.

Kranjec izkoristil avstrijsko "darilo"
Za prednost Slovencev po drugem odmoru pa je poskrbel Aleš Kranjc, ki je v 38. minuti prestregel avstrijsko podajo izza vrat, nato pa neoviran z nekaj metrov poslal plošček v mrežo med nogami Weinhandla. "Risi" so imeli na ledu igralca več. V zadnjem delu je Slovenija z disciplinirano igro v obrambi brez večjih težav ubranila minimalno prednost. Končno razmerje strelov je bilo 28:25 v korist Slovencev.

Robert Kristan MVP prvenstva
V idealno postavo prvenstva so bili izbrani Kristan, ki je postal tudi najkoristnejši igralec (MVP) turnirja, Rok Tičar, Ukrajinec Aleksander Pobjedonoscev, Japonec Šuji Kudži, Avstrijca Matthias Trattnig (najboljši branilec) in Manuel Latusa (najboljši napadalec).

Velika Britanija je v boju za obstanek premagala Madžarsko s 5:4. V nižji del divizije I (skupino B) se bo preselila Ukrajina.