Zmajem prvi slovenski hokejski derbi sezone

Ljubljančani, ki so v lanski sezoni osvojili Pokal Slovenije, državno prvenstvo in tudi Alpsko ligo, so upravičili vlogo favorita. Jeseničani so z močno pomlajeno ekipo navdušili v prvi tretjini, nato pa so precej popustili. Ključna je bila druga tretjina, ko so zeleno-beli zadeli kar štirikrat in sprožili kar 18 strelov na vrata.

Svetina kronal odličen začetek Jesenic
Motivirani železarji so odlično odigrali uvodno tretjino. Povedli so v 9. minuti, ko je Nik Grahut z leve strani podal pred vrata, kjer je Erik Svetina z močnim strelom matiral Žana Usa. Dve minuti pred koncem prve tretjine sta s pestmi obračunala Gašper Glavič in Janez Orehek. Glavni sodnik Tilen Pahor je oba poslal v garderobo, prejela sta petminutno kazen in še disciplinsko kazen igre.

Koren izenačil z igralcem manj
Olimpija nikakor ni našla prave igre. Napake so si sledile, v 28. minuti je moral kapetan Aleš Mušič na kazensko klop zaradi naleta s palico. Železarji so imeli že četrtič prednost igralca več. Andrej Tavželj je naredil veliko napako v svoji tretjini, Gašperju Seršenu je s spotikanjem še uspelo zaustaviti Sašo Rajsarja, a je Gal Koren iz ozadja poslal plošček v mrežo.

Sašo Rajsar je priznal, da v prvi tretjini sploh niso bili na ledu, nato pa so se zmaji le prebudili. Foto: MMC RTV SLO

Simšič natančen pri igri petih proti trem
Jeseničani so po prejetem zadetku popustili. Najprej je bil izključen Žiga Urukalo, nato pa je na sredini igrišča zaradi oviranja s palico dobil kazen še Tavželj. Olimpija je z dvema igralcema več silovito pritisnila. Mušič je izza vrat podal do Nika Simšiča, ki je z natančnim strelom poslal plošček pod prečko.

Brus in Pešut poskrbela za odločitev
Zmaji so v drugi tretjini leteli po ledu. V 37. minuti je Nejc Brus povišal na 1:3, potem ko je njegov prvi strel Žigi Kogovšku še uspelo odbiti, nato pa je plošček v gneči potisnil v mrežo. Minuto in pol zatem je Koren z desne strani podal pred vrata, kjer je Žiga Pešut podstavil palico in še četrtič v drugi tretjini ukanil Kogovška.

V zadnji tretjini je ritem igre precej padel. Ljubljančani so zanesljivo ohranili visoko prednost. Razmerje v strelih na vrata je bilo 33:22 za Olimpijo.

Grenoble prepustil mesto v finalu Beljaku
Grenoble, ki je zmagal v skupini B, se je odpovedal finalni tekmi, saj so morali Francozi takoj odpotovati na tekmo Lige prvakov na Finsko. V finalu bo tako igral drugouvrščeni Beljak, v tekmi za tretje mesto pa se bo z Jeseničani srečal Fehervar.