Blaž Tomaževič je priigral dve točki Jeseničanim na zadnji tekmi v letu 2019. Foto: www.alesfevzer.com

Gostje so povedli že v 4. minuti, ko je Martin Oraže streljal z modre črte, Benjamin Lanzinger pa je pred vrati spremenil smer ploščka in ukanil Antoina Bonvalota. Le 44 sekund zatem je Jaka Sodja potisnil plošček v mrežo iz bližine po strelu Gašperja Glavića.

V 7. minuti je Nejc Stojan ušel po levi strani in prišel do strela, Dominik Frank je njegov strel še uspel odbiti, plošček pa je v zraku zadel Mirko Đumić in ga zabil v mrežo. V 13. minuti je z natančnim diagonalnim strelom izenačil Jure Sotlar. Nekdanji napadalec Olimpije in Jesenic je najboljši strelec Zell am Seeja v letošnji sezoni.

V 24. minuti je na kazenski klopi sedel Patrik Rajsar. Razigrani Lanzinger je unovčil prednost igralca več. V nadaljevanju so gostje, ki jih vodi Jaka Avgustinčič, zadržali prednost in imeli tudi več strelov v drugi tretjini.

Jaka Sodja izsilil podaljšek
V 49. minuti so imeli Jeseničani kar minuto in pol dva igralca več, Andrej Hebar je našel Jako Sodjo, ki je pridrsal sam pred vrata in poslal plošček med nogama Franka v mrežo. Štiri minute pred koncem je moral na kazensko klop Thomas Grabmayr zaradi zadrževanja in železarji so imeli veliko priložnost za vse tri točke. Vseskozi je bilo vroče pred vrati Franka, a po 60 minutah ni bilo odločitve.

Lep prodor Tomaževiča v podaljšku
V podaljšku sta obe ekipi igrali s po tremi igralci na ledu, veliko prostora pa je izkoristil Blaž Tomaževič, ki je po prodoru po levi strani ukanil Franka. Vratar gostov se je ploščka dotaknil, vendar mu je ušel v mrežo. Razmerje v strelih na vrata je bilo 31:29.

Že 2. januarja je na sporedu naslednji krog. Železarje čaka gostovanje v Val Gardeni pri neposrednem tekmecu na sredini lestvici.

Kristjan Čepon je odločil tekmo v Canazeiju. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Šesta zaporedna zmaga Olimpije
SŽ Olimpija je odlično leto 2019 zaključila z zmago v Canazeiju. Fassa je pred 1.150 gledalci izgubila z 2:3. Po decembrskem premoru so se Ljubljančani veselili že šeste zaporedne zmage. Zmaji so zbrali že 61 točk in v četrtek gostujejo v Rittnu na derbiju vodilnih ekip lige.

Gregor Polončič ni mogel računati na Marka Čepona (poškodba kolena prejšnji teden v Cortini), Janeza Orehka (kazen zaradi naleta) in Saša Rajsarja (zobobol).

Slovenski prvaki so povedli po 66 sekundah druge tretjine, ko je Anže Ropret podal do Žana Jezovška, ki je z natančnim strelom tik ob vratnici matiral Eduarda Zaharčenka. V 28. minuti je Gal Koren spretno reagiral pred vrati, obšel je vratarja gostiteljev in poslal plošček mimo njega v mrežo.

Po pol ure igre je Edoardo Caletti iz bližine znižal, veliko napako obrambe zmajev pa je na začetku zadnje tretjine kaznoval Linus Lundström. Prišel je do ploščka in ga poslal prek ramena Žana Usa v mrežo za 2:2.

Branilec Čepon sijajno zaključil protinapad
V 52. minuti so gostitelji izgubili plošček in Kristjan Čepon je krenil sam proti vratom. Postavni branilec je v slogu napadalca matiral Zaharčenka in priigral tri točke. Minuto in 44 sekund pred koncem je trener Fasse Teepo Kivela poskusil brez vratarja in s šestimi igralci v polju. Pritisk se ni obrestoval in Ljubljančani so se veselili nove zmage. Končno razmerje v strelih je bilo 24:43.