Po polomu proti Olimpiji z 0:7 prejšnji petek se je železarjem uspelo pobrati. Najprej so napolnili mrežo Dunaja (1:6), tudi tokrat pa so se po nekaj slabših minutah v drugi tretjini zbrali. Razlike na sredini lestvice so zelo majhne, do konca rednega dela pa je še enajst krogov.

Trener Mitja Šivic ima še vedno precej težav, saj manjkajo nosilci igre. Že dlje so poškodovani Jaka Ankerst, Gašper Korošec in Žan Primožič.

Odlična igra v uvodni tretjini
Železarjem je uspel sanjski štart. Žiga Urukalo je v 2. minuti našel Jako Šturma, ki je z natančnim strelom matiral Stefana Riddenwalla. Blaž Tomaževič je v 14. minuti povišal na 2:0, ko je sijajno prodrl v napadalno tretjino, si naravnal plošček in ga z diagonalnim strelom poslal pod prečko.

Riener znižal s polovice igrišča
Gostje so bili nemočni in prav nič ni kazalo, da bi lahko Jeseničani zašli v težave. V 28. minuti je Youssef Riener s svoje polovice poslal plošček proti vratom gostiteljev. Tik pred vratarjem Antoinom Bonvalotom je odskočil na ledeni ploskvi, spremenil smer in končal v mreži. Kitzbühel je dobil zalet. Ko je na kazenski klopi sedel Andrej Hebar, je Bonvalot z dvema posredovanjema preprečil izenačenje. Nemočen je bil v 33. minuti, ko gostiteljem ni uspelo izbiti ploščka izpred vrat, Manuel Rosenlechner pa ga je iz bližine potisnil v mrežo za 2:2.

Tavželj in Sodja unovčila prednost igralca več
V 37. minuti so gostje prvi strel Mirka Đumića blokirali, nato pa je srbski napadalec poslal plošček v mrežo. 62 sekund zatem je kapetan Andrej Tavželj z močnim strelom od daleč povišal na 4:2.

V 46. minuti je končni izid postavil Urban Sodja ob power playu, Adam Havlik je sedel na kazenski klopi zaradi zadrževanja. Razmerje v strelih na vrata je bilo 29:25.

Naslednja tekma Jeseničane čaka v soboto, ko bodo gostovali v Brunicu.

Mark Čepon (številka 27) je bil mož odločitve v olimpijski dvorani v Cortini. Foto: www.alesfevzer.com

Mark Čepon odločil v podaljšku
Ljubljančani so po 17-dnevnem premoru v sijajni formi. Zelo se poznajo posebne priprave, ki so jih opravili. Cortina, ki je sredi novembra zmagala v Tivoliju po kazenskih strelih, je tokrat izgubila z 2:3 po podaljšku.

Zmaji so po prvi tretjini zaostajali za gol. Patrick Tomasini je v 10. minuti ukanil Žana Usa. Nadaljevanje je bilo boljše, Žan Jezovšek je že v 53. sekundi druge tretjine izenačil. Po pol ure igre je Miha Logar ob prednosti igralca več poskrbel za preobrat. V 36. minuti je Janez Orehek prejel štiriminutno kazen zaradi nepravilnega naleta od zadaj, nato pa je moral na kazensko klop še Sašo Rajsar zaradi spotikanja. Italijani so imeli kar dve minuti dva igralca več in Nicholas Trecapelli je je izid poravnal.

V zadnji tretjini ni bilo golov in sledil je podaljšek. Mark Čepon je z zadetkom po minuti in pol poskrbel za zmago zeleno-belih, s katero so ostali na prvem mestu, imajo dve točki prednosti pred Rittnom.

V soboto ob 17.30 v Tivoli prihaja Vipiteno.