Mariborčani so se izkazali predvsem v zadnji tretjini. Foto: BoBo

pomerili s Celjani.

Zeleno-beli v prvi tretjini niso zadeli, znova je blestel vratar Maribora Luka Zorman, ki je navdušil že v torek v Tivoliju.

V 22. minuti je po podaji Marka Čepona zadel Aljaž Uduč, nato pa so se Ljubljančani razigrali in po drugi tretjini so vodili kar s 7:0. Dvakrat je zadel Sacha Guimond. V zadnjih 20 minutah so Mariborčani izkoristili nezbranost gostov, Reymand Mladenov, Luka Jurič in Urban Robar so ukanili Tilna Spreitzerja.

Playboy Slavija je bila boljša od Triglava s 4:2. Nik Truden je dosegel odločilna zadetka v drugi tretjini.

Celjani so zmagali na Bledu s 5:2, trikrat je zadel Aljaž Ogrizek.
Prvi polfinalni tekmi sta predvideni 20. marca, drugi dve 23. marca, morebitni tretji tekmi pa 24. marca. Veliko bo odvisno od razpleta polfinala Alpske lige, v kateri se bodo železarji srečali z Asiagom. Prva tekma bo v soboto.