Takole je padla odločitev v Denverju. Mike Smith se je moral že drugo tekmo zapored spoprijeti z več kot 50 streli na svoja vrata. Foto: Reuters

Junak tekme je bil Mikko Rantanen, ki je slabe tri minute pred koncem najprej izenačil na 2:2, potem pa v 71. minuti zabil še zmagoviti gol. Do 49. minute je kazalo, da so Plameni na poti do izenačitve serije. V 24. minuti jih je v vodstvo popeljal Elias Lindholm, na 2:0 pa je v 47. minuti povišal Derek Ryan. Vrnitev Plazu je v 49. minuti sprožil J. T. Compher.

Veliko dela sta imela oba vratarja. Philipp Grubauer je ustavil 35 strelov, Mike Smith na drugi strani 49. 37-letni čuvaj mreže Calgaryja se je spopadel z več kot 50 streli že na drugi tekmi zapored.

Colorado zdaj upa, da bodo ponovili podvig Columbusa, ki je izločil prvega nosilca Vzhoda Tampo. "To se ne dogaja pogosto, a v Ligi NHL je vse mogoče. Razlike niso velike," je povedal Rantanen.

Boston izenačil serijo na 2:2
Boston je s 6.4 slavil v Torontu in izenačil serijo na 2:2. Na začetku druge tretjine je za izenačenje na 2:2 poskrbel Auston Matthews, a je nato v razmiku minute in 35 sekund dvakrat zadel David Pastrnak. Za tri gole naskoka je v 46. minuti poskrbel Zdeno Chara, kar se je na koncu izkazalo za prevelik zalogaj za Toronto. Javorjevi listi so sicer ujeli priključek z goloma Matthewsa in Travisa Dermotta, končni izid pa je dve sekundi pred koncem postavil Joakim Nordstrom. Z 38 obrambami se je izkazal Tuukka Rask.

Dallas zabil štiri gole v uvodnih 14 minutah
Na 2:2 je izenačil tudi Dallas, ki je na svojem ledu s 5:1 odpravil Nashville. Vse je bilo odločeno že v uvodnih 14 minutah, ko so Zvezde povedle s 4:0.