Anže Kopitar je na 54 tekmah v tej sezoni dosegel že 55 točk (23 golov in 32 podaj). Foto: EPA
Anže Kopitar in Tim Thomas
Takole je Kopi ugnal Thomasa pred 14 dnevi, tokrat pa je odšel na levo stran in nato z eno roko obkrožil ameriškega vratarja po desni strani. Foto: EPA
Jonathan Quick
Jonathan Quick, ki mu je v Vancouvru namenjena vloga 3. vratarja ZDA, je v zadnjem tednu ugnal tako Ryana Millerja kot Thomasa, ki bosta njegova soigralca v ameriškem olimpijskem moštvu. Foto: Reuters

Hrušičan, ki po manjši krizi zadnje čase spet igra v izjemni formi, je najprej podal za vodilni zadetek Dustina Browna. V zadnji tretjini je sam poskrbel za izenačenje na 2:2, za nameček pa je mojstrsko zadel še iz kazenskega strela. Seveda, dovolj za naziv igralca srečanja.

Odločitev padla šele v šesti seriji
Tekmo je v šesti seriji kazenskih strelov odločil Jarett Stoll. To je bil sedmi zaporedni poraz Bruinsov, ki so sprožili več strelov na vrata nasprotnika (33:29), vendar je bil zanesljiv Jonathan Quick. Kopitar je kot običajno streljal prvi izmed Kraljev, Tima Thomasa, olimpijca ZDA, pa je ukanil s potezo, ki jo je na olimpijskih igrah v Lillehammerju "patentiral" Peter Forsberg. (VIDEO)

Vseskozi načrtoval "forsberga"
"Uf, da ... Mogoče ... Malce pa res. Ni bil popolen rop, ampak samo majhna kraja," je junak večera odgovoril na vprašanje, ali so Kingsi oropali Bruinse prve zmage na šestih tekmah. "Vseskozi sem imel v glavi, kaj bom naredil. Pred dvema tednoma smo prav tako šli v kazenske strele. Razmišljal sem, da (Thomas) zagotovo misli, da bom znova poskusil z bekhandom, zato sem izvedbo malce spremenil in posrečilo se mi je," je Kopitar opisal pripravo in izvedbo enega izmed vrhuncev sobotnega večera v Ligi NHL.

Za konec še v New Jersey
Kralji so na gostovanju slavili že šestič zapored, kar je drugi najdaljši niz v zgodovini kluba. Turnejo po vzhodni obali bodo skušali brezhibno (s peto zmago) končati danes ponoči, ko gostujejo v New Jerseyju.