Matt Greene, Anže Kopitar in Dustin Brown so še drugič v treh letih takole ponesli šampionski prapor za slavnostni dvig na častno mesto pod strop Staples Centra. Foto: Reuters
Los Angeles Kings - dvig šampionskega praporja
LA Kings prvaki Stanleyjevega pokala 2013/14 je napis, ki spominja na neverjetni šampionski pohod Kraljev letos spomladi. Preobrat po 0:3, tri zmagovite sedme tekme, in to vselej v goste ter na koncu gladkih 4:1 proti NY Rangersom. Foto: Reuters
Dustin Brown (LAK) - Antti Niemi (SJS)
31-letni Finec Niemi je eden glavnih krivcev, da so Morski psi proti Kraljem zapravili nemogoče. Kar dvakrat je bil zamenjan, 6. tekme ni igral, na sedmi pa prejel tri gole. Foto: Reuters
Tomaš Plekanec, Andrej Markov, Alex Galchenyuk (Montreal Canadiens)
Prvi gol sezone 2014/15 je dosegel Max Pacioretty, prvega zmagovitega pa Tomaš Plekanec, in to vsega 53 sekund pred koncem "bitke za Kanado" v korist Montreala. Foto: Reuters

Vratar Antti Niemi je s 34 obrambami pokvaril praznični večer v razprodanem Staples Centru, pri čemer je branil mogoče in nemogoče, najboljše pa prihranil za zadnje sekunde, ko so Kingsi ob dveh igralcih več na vsak način skušali doseči častni gol. Finec je najprej ubranil "bombo" Drewa Doughtyja, nato pa z iztegnjeno nogo ob vratnici osupnil Jeffa Carterja.

Izigrani Quick podaril še 4. gol
Sharksi, ki so aprila tako neslavno zapravili vodstvo s 3:0 v zmagah ravno proti Kingsom, so močno prevladovali v prvih 40 minutah, ko so dosegli tudi vse štiri gole. Že v 6. minuti je iz mrtvega kota mojstrsko zadel Tommy Wingels. Po prvi izredni Niemijevi obrambi Carterju, je Patrick Marleau ob igralcu več spretno podstavil palico po strelu Brenta Burnsa in bilo je 2:0. Vse dvome o vsaj malenkostnem zadoščenju za goste iz severne Kalifornije sta razblinila Wingels in Matt Nieto v pičlih 14 sekundah!

Slab začetek, dober konec?
Hitri Wingels je v protinapadu premešal Doughtyja in Jonathana Quicka. Sledila je katastrofalna napaka vratarja LAK-a, ki jo je kaznoval spretni Nieto. Quick je v 3. tretjini prepustil mesto Martinu Jonesu, pobuda je prešla v roke branilcev naslova, ki pa v uvodu v novo sezono niso znali streti finskega vratarja. San Jose je naredil nujni korak k izbrisu mučnega spomina na 1. krog končnice, Los Angeles pa mora čim prej preboleti šampionskega mačka.

Prvi prapor za naslov prvaka Lige NHL so Kralji zaradi "lockouta" dvignili 19. januarja 2013 in že takrat je praznik v južni Kaliforniji pokvaril Chicago (2:5), ki je nato osvojil naslov. Ali lahko gre po isti poti tudi San Jose?
Kapetani pripravili prapor za dvig
Z dvigom šampionskega praporja so Kralji sklenili proslavljanje druge osvojitve Stanleyjevega pokala v zadnjih treh letih. Najprej se je izpod stropa spustil Stanleyjev pokal, ki se vrača pod okrilje NHL-a oz. hokejskega hrama slavnih. Na led so prapor prinesli mladi hokejisti pod vodstvom dveh klubskih legend Marcela Dionna in Rogia Vachona, nato pa so ga kapetan Dustin Brown in pomočnika kapetana Anže Kopitar in Matt Greene s sredine igrišča popeljala do mesta za dvig praporja, ki je zdaj razobešen v Staples Centru.

Prstani iz rok skrivnostnega lastnika
Kot veleva tradicija, so hokejisti, trenerji, menedžment in podporno osebje že prejeli šampionske prstane. Na zasebni večerji v ponedeljek jim jih je osebno izročil lastnik LA Kingsov Phillip Anschutz. 74-letni "stric Phil" velja za enega najbolj skrivnostnih lastnikov športnih klubov v Severni Ameriki in uspešnega poslovneža, ki se v javnosti ne pojavlja rad, v medijih pa enkrat na desetletje.

Plekanec v zadnji minuti odločil prvo tekmo
Že prva od kar 1.230 tekem rednega dela je postregla z dramo, kar pa je od najstarejšega rivalstva v Ligi NHL tudi pričakovati. "Bitka za Kanado" se je odvijala v Torontu, prvi gol sezone pa je v 5. minuti dosegel napadalec Montreala Max Pacioretty. Po dveh preobratih je v 58. minuti na 3:3 izenačil Morgan Reilly, a se s podaljškom ni strinjal Tomaš Plekanec, ki je 43 pred iztekom rednih 60 minut ostro podal pred vrata, kjer je zadel drsalko debitanta Stuarta Percyja in plošček je pristal v mreži za 4:3 in zmagoviti štart Canadiensov.