Hokejisti Washingtona za naslov potrebujejo le še dve zmagi. Foto: Reuters
Tomaš Nosek
Tomaš Nosek je zadel edini gol za Vegas. Foto: Reuters

Junaka zmage sta bila tokrat Rusa, Aleksander Ovečkin je v 22. minuti zadel za vodstvo z 1:0, njegov rojak Jevgenij Kuznecov je sredi iste tretjine povišal na 2:0.

Vegas je nekaj upanja dobil na začetku zadnje tretjine, ko je domači vratar Braden Holtby za svojimi vrati izgubil plošček, v gol pa ga je stlačil Tomaš Nosek. Vse dvome o zmagovalcu je razblinila 54. minuta, ko je Jay Beagle ukradel plošček, ga podal proti sredini, kamor je pridrsal Devante Smith Pelly, in postavil izid tekme.

"Vedel sem, da bo Kuznecov dvignil raven igre. Zdelo se mi je tudi, da bo Ovečkin zabil prvi gol na domači tekmi, zdelo se mi je nekako poetično," je bil vznesen trener domačih Barry Trotz.

Na drugi strani Vegas igra sploh svojo prvo sezono, v kateri se že bori za najvišjo mogočo nagrado. "V nobeni seriji še nismo zaostajali," je ugotovil izkušeni vratar Marc Andre Fleury, ki je nato pomiril svoje navijače: "A to še ne pomeni, da smo odpisani. Imamo še možnost."

Liga NHL, finale:
WASHINGTON - VEGAS 2:1
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Ovečkin 22., Kuznecov 33., Smith-Pelly 54.; Nosek 44.

Sedma tekma, četrtek, 14. 6., ob 2.00:

V odebeljenem tisku je stanje v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.