Ljubljančani so se utrdili med najboljšo četverico lige, ki se neposredno uvrsti v četrtfinale. Olimpija je prvič v tej sezoni igrala podaljšek oziroma izvajala kazenske strele. Vseh prejšnjih sedemnajst zmag je dosegla po rednem delu.

Trener Jure Vnuk je v petek po zmagi nad Zell am Seejem s 5:3 poudaril, da si njegovi izbranci ne smejo privoščiti še ene tako slabe uvodne tretjine. Mladi rdeči biki so na petem mestu in na prvi medsebojni tekmi v letošnji sezoni so premagali zeleno-bele.

Koren zadel za hitro vodstvo
V 4. minuti so Ljubljančani povedli, ko je Gal Koren unovčil podajo Luke Zorka. Končni izid po šestdesetih minutah je bil 1:1, zadetek za SŽ Olimpijo je že v četrti minuti dosegel Gal Koren, odločilni kazenski strel pa je zadel Žan Jezovšek. Po četrt ure igre je izenačil Samuel Witting. V drugi in zadnji tretjini sta mreži mirovali, Žan Us je imel veliko dela v zadnji tretjini, ko so gostitelji sprožili kar 14 strelov.

Jezovšek odločil loterijo
V podaljšku prav tako ni bilo zadetkov. Pri kazenskih strelih je odločil Žan Jezovšek. Olimpija bo v naslednjem krogu v četrtek gostovala v Zell am Seeju, dva dni pozneje pa bodo Salzburžani gostovali v Tivoliju.

Železarji v zadnji tretjini dvakrat zadeli z igralcem več
Jeseničani so se veselili tretje zmage na zadnjih štirih tekmah. Drugič zapored so ohranili mrežo nedotaknjeno. Novi trener Marcel Rodman je doživel poraz le na derbiju v Tivoliju prejšnjo soboto.

Prvi zadetek je v 9. minuti dosegel Miha Brus, v zadnje četrt ure pa je Zell am See popustil. Luka Bašič je v 46. minuti unovčil "power play". Izbranci Grega Holsta so niso bili disciplinirani, tudi Eric Pance je zadel z igralcem več. Končni izid je postavil Tadej Čimžar tri minute pred koncem.

To je bila že tretja zmaga Jesenic proti ekipi iz Zell am Seeja v tej sezoni. V začetku novembra so jo na gostovanju premagali celo z 12:2, kar je še vedno njihova najvišja zmaga v sezoni. Jeseničani, ki so se pomaknili v zgornjo polovico lestvice, bodo v četrtek gostovali v Celovcu.