Nik Simšič se je izkazal z golom in dvema podajama, Luka Ulamec pa je povišal na 4:1. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

To je bila že osma zaporedna zmaga zmajev, ki po decembrskem premoru še ne poznajo poraza in so zelo blizu tudi prvemu mestu po rednem delu, ki se bo končal 1. februarja.

Ljubljančani, ki so tako še naprej trdno v vodstvu tekmovanja, so bili pričakovano precej boljši tekmec od predzadnje ekipe lige, ki je sicer na domačem ledu septembra porazila zmaje z 2:0. To je bila tudi prva tekma Gregorja Polončiča v vlogi glavnega trenerja Olimpije.

Orehek hitro izničil vodstvo Dunaja
Dunajčani so povedli že v drugi minuti. Ko je na kazenski klopi sedel Luka Zorko, je Olof Norberg ukanil Tilna Spreizerja. Slabi dve minuti pozneje je izenačil Janez Orehek prav tako ob prednosti igralca več. Iz bližine je pospravil plošček v prazno mrežo, potem ko je Maxu Zimmermannu še uspelo odbiti strel Anžeta Ropreta. Olimpija je bila precej boljši tekmec (streli na vrata 14:6), vendar je po 20 minutah ostalo pri 1:1.

Tilen Spreitzer ni imel veliko dela. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

V drugi tretjini Ljubljančani zelo učinkoviti
Žan Jezovšek je gostitelje v 30. minuti popeljal do vodstva, zadel je ob igri z igralcem več. Odtlej je šlo vse le še po ljubljanskih notah, gostitelji so namreč med 33. in 40. minuto še trikrat zadeli, strelci so bili Nejc Brus (ob igralcu manj), Luka Ulamec in Aljaž Chvatal. Po dveh tretjinah je na semaforju pisalo 5:1 in gostje so bili v izgubljenem položaju.

V 47. minuti je Nik Simšič zadel za končnih 6:2. O veliki premoči Olimpije priča razmerje v strelih na vrata (40:14).

Polončič si želi prvo mesto po drugem delu
Polončiča smo po tekmi spomnili na grenek poraz na Dunaju 20. septembra. Od takrat je Olimpija nanizala izjemno serijo.

"Pot ni bila enostavna. Vložili smo veliko trdega dela. Spremenili smo tudi način razmišljanja in lepo je videti, da smo si že zagotovili nastop v končnici. Prvo mesto ni največji cilj v rednem delu. Ključen je drugi del. Prvo mesto po drugem delu tekmovanja je lepa prednost za končnico," je poudaril Polončič. Manjkala sta Sašo Rajsar (zobobol) in Mark Čepon (poškodba meniskusa).

Trener zmajev navdušen nad predstavo v Rittnu
Olimpija je imela težave s slabšimi tekmeci, vse ekipe iz zgornjega dela lestvice pa je premagala tudi na gostovanju. V četrtem je dobila derbi vodilnih v Rittnu s 4:3.

"Na domačem ledu prevladujemo, v gosteh pa smo se na težjih tekmah tudi postavili v obrambo. Zadnji mesec so fantje vložili veliko truda, ekipa je dobra in zelo dobro jadramo v tej ligi," je dodal Polončič, ki se zaveda, da je še nekaj prostora za boljšo igro: "Veliko je še možnosti za izboljšavo. Ekipa hitro izboljša napake s prejšnjih tekem. Pogledali smo videoposnetek tekme proti Fassi, nato pa proti odličnemu Rittnu nismo več delali napak in odigrali smo izvrstno tekmo. To je bila vrhunska predstava."

Nejc Brus je celo z igralcem manj zatresel mrežo Dunaja. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Ulamec: Širina kadra naša velika prednost
"Proti slabšim ekipam se nam je že večkrat zgodilo, da na začetku tekme nismo bili z glavami povsem na tekmi. Na začetku sezone nam nato ni uspelo priti do preobrata, zdaj pa je to že popolnoma druga zgodba. Zdaj se pripravimo na vsakega tekmeca na isti način," je pojasnil Luka Ulamec.

"Ko igramo proti najboljšim ekipam Alpske lige, je zbranost od prve minute prisotna pri vseh igralcih. Tako bi moralo biti na vseh tekmah, vendar je opazno, da proti ekipam z vrha lestvice to velja še posebej," je priznal napadalec tretjega napada, ki je znova blestel.

Olimpija je v zadnjem mesecu precej dvignila raven igre: "Opravili smo močne poletne priprave, nato pa smo imeli med decembrskim premorom še enkrat dodatne priprave. Imamo štiri močne napade, ki vsi igrajo redno, in širina kadra je naša velika prednost."

Jeseničani do pomembne zmage
Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so v gosteh dosegli pomembno zmago nad Vipitenom (1:5) in imajo sedem krogov pred koncem še vedno možnost za preboj med elitno šesterico.

Vipiteno je povedel v 9. minuti, do konca prve tretjine pa so nato Jeseničani trikrat zadeli prek Mihe Brusa (z igralcem več), Žana Primožiča in Gašperja Seršena. V 47. minuti je zmago Jesenic potrdil Jaka Sodja ob "power playu". Isti igralec je v 58. minuti postavil tudi končni izid.

Vnuk upa na dva derbija v drugem delu
V Tivoliju je direktor Olimpije Tomaž Vnuk podrobno spremljal izid iz Vipitena. Navdušen je bil nad visoko zmago Jesenic. Še vedno upa, da se bodo železarji prebili med šesterico, saj bi nato v drugem delu gledali še dva derbija.