Nogometaši Juventusa so po preobratu v večnem mestu strli Romo. Foto: EPA

Gostje iz prestolnice mode niso potrebovali veliko časa za vodstvo, povedli so že v 2. minuti srečanja, ko se je po lepi globinski podaji Rafaela Leaa, ki je ukanila celotno domačo obrambo s Sergiem Romerom na čelu, pred golom znašel Zlatan Ibrahimović. Prekaljeni veteran je brez večjih težav zadel za 0:1.

Tudi sicer so bili gostje izrazito boljši nasprotnik, Romero je moral biti ves čas oprezen, v prvem delu je preprečil veselje Leau, Pierru Kaluluju in Alessandru Florenziju.

Nemočen pa je bil v uvodu drugega polčasa, ko ga je po novi odlični Leaovi podaji premagal Theo Hernandez. Ta se je dobro znašel ob Pasqualeju Mazzocchiju in Romera ugnal s strelom ob bližnji vratnici. 0:2.

Zlatan Ibrahimović se je med strelce na tekmi v Benečiji vpisal že v 2. minuti. S tem je postal drugi nogometaš v zgodovini, ki je zatresel mrežo 80 različnih klubov v najelitnejših evropskih nogometnih ligah. Pred njim je to uspelo le Cristianu Ronaldu. Foto: EPA

Milančani so nasprotnika dokončno strli po slabi uri igre, ko je bil zaradi igranja z roko po Leaovem strelu v kazenskem prostoru izključen Michael Svoboda, Theo Hernandez pa je hladnokrvno zadel z najstrožje kazni za končnih 0:3 in tretjo zaporedno prvenstveno zmago rdeče-črnih.

Roma v prvem delu boljši nasprotnik
V derbiju večera sta se na rimskem Olimpicu pomerila Roma in Juventus. V pravi poslastico so krajšo potegnili gostitelji, ki so po preobratu klonili s 3:4. V vodstvo jih je v 11. minuti sicer popeljal Tammy Abraham, ki je zadel po podaji iz kota. Roma vodstva vseeno ni obdržala dolgo, slabih deset minut pozneje je izid izenačil Paulo Dybala. Argentinski zvezdnik je zadel s strelom ob levi vratnici. Globoko v sodnikovem dodatku bi Rimljane skoraj v vodstvo popeljal Chris Smalling, a je gostujoča obramba nekako le uspela blokirati njegov strel. V zgolj nekaj minutah drugega polčasa pa je moral gostujoči vratar Wojciech Szczesny dvakrat po žogo v svojo mrežo. Najprej po odbitem strelu Henrika Mhitarjana z roba kazenskega prostora, nato še po sijajno izvedenem prostem strelu Lorenza Pellegrinija.

Razpad sistema, Juve do zmage
Rimljanom je kazalo odlično, nato pa so v pičlih sedmih minutah doživeli pravi kolaps. Najprej je v 70. minuti zaostanek na -1 znižal Manuel Locatelli, ki je zadel z glavo, takoj zatem je izenačil Dejan Kuluševski, ki je zadel po kaosu v kazenskem prostoru. V 77. minuti je stari dami uspel preobrat. Smalling je v obrambi storil napako, Dybala je žogo poslal Mattii De Scigliu, ki je s strelom v spodnji levi kot zadel za neverjetnih 3:4! To je bil zanj drugi zadetek v Serie A, prvi po 1505 dneh. A s tem drame še ni bilo konec. V 81. minuti je Matthijs De Ligt po predložku Mhitarjana v kazenskem prostoru igral z roko, bil za to izključen, za nameček pa je Romi pripadel še strel z bele točke, ki pa ga je Pellegrini zapravil. Szczesny je njegov strel ubranil.

Inter zadržal vodstvo po zmagi proti Laziu
Inter je na San Siru premagali Lazio z 2:1 in zadržal prvo mesto na lestvici. Za soigralce nekdanjega slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića, ki je branil celo tekmo, sta zadela Alessandro Bastoni (30.) in Milan Škriniar (67.), za Lazio pa Ciro Immobile (35.).