Messijev poklon nogometnemu bogu – Maradoni. Foto: Reuters

Srečanje je zaznamoval Argentinec Lionel Messi, ki je v 73. minuti postavil končni rezultat. Izjemen gol – po podaji Trincaa je Messi zlahka preigral obrambo Osasune in streljal z roba kazenskega prostora v zgornji desni kot – je posvetil umrlemu legendarnemu rojaku Diegu Maradoni. Prvi zvezdnik Barcelone je po golu slekel nogometno majico in spodaj razkril Maradonov dres s številko 10, ki ga je ta nosil v sezoni 1993/94 za Newell's Old Boys, Messijev deški klub v Argentini.

Prvi gol na tekmi je sicer dosegel Martin Braithwaite v 29. minuti, ki je najbolje izkoristil gnečo pred vrati Osasune, prišel je do odbitka in žogo poslal v mrežo. Tri minute pred polčasom pa je vodstvo domačih podvojil Antoine Griezmann z izjemnim volejem z okoli 17 m. Philippe Coutinho, ki je predtem zgrešil dve veliki priložnosti, je bil v tretje natančen – v 57. minuti je z golom od blizu lepo zaključil skupinsko akcijo Barcelone.

Jan Oblak se tudi iz Valencie vrača nepremagan. Škofjeločan je v La ligi dosegel nov mejnik, saj je nastopil na jubilejni 200. tekmi, na kar 112. pa mu ni bilo treba v mrežo po žogo. Foto: EPA

Remi na derbiju kroga
Derbi kroga med vodilnim Real Sociedadom in tretjeuvrščenim Villarrealom se je končal z remijem 1:1, oba zadetka pa sta "padla" z enajstmetrovke.

Baski ostajajo vodilni v La ligi in imajo točko prednosti pred Atleticom Jana Oblaka, ki pa ima tekmo manj. Rumena podmornica po remiju ostaja na tretjem mestu.

Odločilen avtogol Latorre Gruesa
Nogometaši madridskega Atletica še naprej ostajajo edino neporaženo moštvo španskega prvenstva, potem ko so v soboto z 1:0 ugnali Valencio v gosteh.

Edini zadetek na stadionu Mestalla je padel v 79. minuti, ko je branilec domačih Antonio Latorre Grueso dosegel avtogol. Pri tem mu je "pomagal" Yannick Carrasco, ki je z leve strani poslal oster predložek pred vrata. Žoga je zadela Lata v nogo in se odbila za hrbet domačega vratarja Jaumeja Domenecha.

Alaves sredi Madrida ukanil Real
Za presenečenje dneva je poskrbel Alaves, ki je v Madridu z 2:1 porazil Real. Gostje so povedli v 5. minuti. Z bele točke je zadel Lucas Perez, potem ko je Nacho v kazenskem prostoru igral z roko.

Veselje strelcev Alavesa Lucasa Pereza in Joseluja na stadionu Alfreda Di Stefana v Madridu. Foto: EPA

Joselu kaznoval napako Courtoisa
Baski so vodstvo povišali v 49. minuti. Vratar Reala Thibaut Courtois je žogo panično in nespretno podal naravnost na noge Joseluju, ki jo je nato z roba kazenskega prostora poslal v prazna vrata.

Gol Casemira, prečka Isca, a premalo za točko
Madridčani so pritiskali za priključek in v 87. minuti znižali zaostanek. V kazenskem prostoru je bil po odbiti žogi na pravem mestu Casemiro. Real je napadal za točko, a mu ni uspelo. V 96. minuti je Isco stresel le prečko. Varovanci Zinedina Zidana so se morali tako sprijazniti s tretjim porazom v prvenstvu.