Anna van der Breggen je dočakala naslov svetovne prvakinje v kronometru. 30-letna Nizozemka spada med najuspešnejše kolesarke v zgodovini, med drugim je osvojila zlati medalji na cestni dirki na olimpijskih igrah v Riu 2016 in na svetovnem prvenstvu v Innsbrucku 2018. Foto: Reuters

V Imoli se je začelo svetovno prvenstvo, ki bo vrhunec doživelo z nedeljsko moško cestno dirko. Na četrtkovi ženski vožnji na čas je 31,7 km najhitreje (40:20) odpeljala Anna van der Breggen, druga je bila Švicarka Marlen Reusser (+0:16), tretja pa Nizozemka Ellen van Dijken (+0:319.

Hud padec branilke naslova na SP-ju v Imoli

Slovenska predstavnica Eugenia Bujak je z zaostankom dveh minut in 20 sekund osvojila zelo dobro 13. mesto. Velika želja, da bi končala med deseterico, ji je ušla za 33 sekund, vseeno pa je to za slovensko žensko kolesarstvo najboljši dosežek na SP-jih.

"Bilo je vetrovno, tam sem izgubila preveč. CIlj sem dosegla, žal nisem imela dovolj časa za pripravo, kronometra že nekaj časa nisem vozila," je za Val 202 povedala Bujakova, ki je septembra uspešno dirkala tudi na Giru.

Brez naslova je na dirkaški stezi v Imoli ostala branilka naslova Chloe Dygert iz ZDA. Prepričljivo je vodila, nato pa v enem od ovinkov zapeljala s proge in padla, pri čemer si je zlomila nogo.

V petek bo v Imoli na sporedu moška vožnja na čas, od Slovencev bo dirkal Jan Tratnik.