Marko Kump je pokazal svoje sposobnosti na 4. etapi dirke Teden Coppija in Bartalija in kot prvi pripeljal v cilj. Foto: MMC RTV SLO
Davide Malacarne
Davide Malacarne je dobil 5. etapo Dirke po Kataloniji. Foto: EPA

21-letniku je ekipa Adrie Mobila v zadnji fazi etape pripravila odlično izhodišče za zaključni šprint, prek katerega je Kump pometel s konkurenco in dosegel zgodovinsko zmago na dirkah prve kategorije v Italiji.

Na etapi, dolgi 184 kilometrov, sta hitro ušla Dmitro Grabovski in Edwin Andres Carvajal ter si po šestdesetih kilometrih že nabrala prednost osmih minut. Ta je iz minute v minuto kopnela, dokončno pa ju je glavnina kolesarjev ujela v zaključnih krogih.

Kump je zmage izredno vesel
"Sotekmovalci so naredili dobro selekcijo dva kroga do cilja. V ospredju nas je ostalo okrog dvajset, tako da sem imel olajšano delo v zaključku. Prisoten je bil tudi veter, zato sem se varčeval za zaključek. Zmage sem izredno vesel, še toliko bolj ker sem v prvi etapi za las zgrešil zmagovalni oder," je po etapi povedal Kump.

Malacarne najhitrejši na 5. etapi Dirke po Kataloniji
Italijan Davide Malacarne je na 181 kilometrov dolgi 5. etapi za Dirko po Kataloniji prvi prečkal ciljno črto, drugo mesto je osvojil Nemec Andreas Klöden, tretji je bil Španec Luis Leon Sanchez. Jani Brajkovič je zasedel 11. mesto, razočaral pa je Kristjan Koren, ki je bil po odličnih predstavah na prejšnjih etapah tokrat skromen 102. Gorazd Štangelj je osvojil 133. mesto.