Saša Vujačič ni niti enkrat poskusil metati izza črte. Foto: Reuters
Pau Gasol in Boniface Ndong
Pau Gasol je bil pri Lakersih edini, ki je prikazal dobro formo. Trenerja Phila Jacksona čaka še veliko dela do uvodne tekme proti Hosutona 26. oktobra v Staples Centru. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Kobe Bryant po poškodbi kolena še ni v formi. MVP zadnjih dveh finalnih serij je prepričan, da bo že čez tri tedne popolnoma drugače. Foto: Reuters

Lakersi so izgubili obe pripravljalni tekmi v Evropi. V ponedeljek so v Londonu prikazali zelo slabo igro proti Minnesoti (92:111), tokrat so igrali bolje, a tri tedne pred začetkom Lige NBA so daleč od prave forme. Slovenski igralci niso igrali veliko. Saša Vujačič je dosegel dve točki v 14 minutah, pri Kataloncih je Jaka Lakovič prispeval 5 točk v 14 minutah, Erazem Lorbek pa tri točke v 16 minutah. Mickeal je 26 točkam dodal še 13 skokov, Navarro je odlično vodil igro evropskih prvakov, dosegel je 25 točk. Pri Lakersih je bil zelo motiviran Pau Gasol (25 točk in 10 skokov).

Zelo izenačen prvi polčas
Začetek srečanja ni bil prav nič prijateljski. Ron Artest in Mickeal sta se odrivala pod obročem. Gasol je želel v domovini prikazati dobro igro, dosegel je 13 točk že v uvodni četrtini, ki so jo Lakersi dobili s 24:21. Bryant še ni naravnal roke, zgrešil je vse štiri mete v prvih 12 minutah, vse tri točke je dosegel s prostimi meti. Priključek s prvaki Lige NBA je držal Navarro, ki je prispeval 9 točk. Terence Morris je s trojko poskrbel, da so gostitelji odšli na odmor s točko naskoka (45:44).

Barca našla odgovor na serijo Lakersov
Na začetku tretje četrtine so Lakersi naredili delni izid 16:4, Artest je dvakrat zabil, Bryant pa je zadel štiri proste mete (60:49). Barca se je hitro prebudila. Morris je bil dvakrat natančen izza črte, po trojki Lakoviča pa je bilo 68:67 za Katalonce. Na začetku zadnje četrtine je bila igra raztrgana, Lakersi štiri minute in pol niso zadeli, a jih Barca ni znala kaznovati. Mickeal je s trojko poskrbel za lepo prednost Barcelone (84:78) dve minuti in pol pred koncem. Gasol je znižal z dvema prostima metoma, po protinapadu Dereka Fisherja pa je bilo le še 86:83. V končnici je nerazpoloženi Bryant zgrešil tri poskuse za tri točke, Navarro in Mickael pa sta s prostimi meti posrkbela za prestižno zmago Barcelone.
Kar 63 odstotkov generalnih menedžerjev Lige NBA meni, da bodo Lakersi znova prvaki, Miamiju pa napoveduje naslov le 33 odstotkov menedžerjev. Njihova igra še ni prava, Bryant po poškodbi kolena ni v formi, iz igre je metal le 2/15, zgrešil je vseh šest trojk.

BARCELONA - LA LAKERS
92:88 (21:24, 24:20, 23:26, 24:18)
16.236; Mickeal 26 in 13 skokov, Navarro 25 in 6 podaj, Morris 12, Vazquez 10, Lakovič 5 (2/8 iz igre, 1/4 za tri) in 1 skok v 14 minutah, Perović 4, Sada 3, Lorbek 3 (1/4 iz igre, 1/2 za tri), 2 skoka in 3 podaje v 16 minutah, Ndong in Grimau po 2; Gasol 25 in 10 skokov, Bryant 15 (2/15 iz igre, 0/6 za tri), Fisher in Odom (18 skokov) po 12, Artest 10, Blake 6, Ebanks 4, Brown in Vujačič (1/4 iz igre v 14 minutah) po 2.