Serija 1. kroga končnice se po izenačenju iz New Yorka zdaj za dve tekmi seli v Chicago. Foto: Reuters
Deron Williams (Brooklyn Nets) - Carlos Boozer (Chicago Bulls)
Takole je Deron Williams proti Carolsu Boozerju izgubil žogo, kar dobro ponazarja njegov slab večer z 8 točkami. Za primerjavo na prvi tekmi je k zmagi s 106:89 prispeval kar 22 točk. Foto: Reuters
Chris Paul (LA Clippers) z zmagovitim košem ob zvoku sirene
Chris Paul, ki je dosegel zadnjih 8 točk Clippersov, je takole zadel zmagoviti koš ob zvoku sirene. Foto: Reuters
LA Clippersi
Rezervisti Clippersov so gostiteljem priigrali dvoštevilčno prednost, ki pa so jo gostje izničili pod taktirko Mika Conleyja (28 točk). Foto: Reuters

Ključ do zmage Bikov je bila izvrstna 3. četrtina, ko so gostje Mrežice omejili na samo 11 točk, sami pa so jih dosegli še za enkrat več in prevzeli vodstvo, ki ga niso več izpustili iz svojih rok. Netse je pokopal slab met, saj so na celotni tekmi iz igre metali le 36-odstotno.

Načeti Noah našel moči za pol tekme
Izjemna vloga pri zmagi Bullsov je pripadla centru Joakimu Noahu, ki je kljub težavam z nogo pokazal povsem drugačno igro kot na prvi tekmi in bil z 11 točkami in predvsem 10 skoki steber obrambe, ob tem pa je odigral le 25 minut, kar pa je največ od marca, ko so se začele njegove zdravstvene težave.

"Na splošno sem mislil, da je bil Joakim zelo zarjavel na prvi tekmi. Jasno pa je, da smo z njim na parketu veliko boljše moštvo," je bil odkrit trener Chicaga Tom Tibodeau. Levji delež v napadu in spet tudi v obrambi sta opravila še dva visoka igralca: Carlos Boozer je 13 točkam dodal 12 skokov, po slabši uvodni predstavi pa je svoje znanje pokazal tudi Luol Deng (15 točk in 10 skokov).

Zatajil domači met za tri točke
Pri Netsih je bil najbolj razpoložen Brook Lopez z 21 točkami, tokrat pa je s skromnimi 8 točkami zatajil predvsem zvezniški ostrostrelec Deron Williams, ki je za tri točke metal samo 1/9! Tudi moštveno je Brooklynu odpovedal ravno pri trojkah, saj je ob 21 poskusih zbral le 4 trojke.

Paul odločil desetinko pred koncem!
Prava drama se je odvila v Los Angelesu, kjer so Clippersi prišli do vodstvo z 2:0 v zmagah proti Memphisu, potem ko je Chris Paul zadel koš desetinko pred iztekom rednega dela tekme!

Vztrajni Memphis je s tremi zaporednimi koši Darrella Arthurja minuto in pol pred koncem izenačil na 89:89. Na nepričakovano grožnjo izenačenja v seriji 1. kroga je odgovoril Chris Paul, a nato je Marc Gasol z zabijanjem 13 sekund pred iztekom rednih 48 minut znova poravnal izid. Sledil je zadnji napad na tekmi in Paul je po prodoru iz skoka ob zvoku sirene dosegel zmagoviti koš (93:91).

Košarkarji obeh moštev so še dolgo stali na parketu in čakali na sodniško odločitev, koliko desetink upanja je še ostalo Grizlijem. Po dolgotrajnem premlevanju posnetkov so odločili, da koš velja, gostom pa preostaja le ena sama desetinka, med katero več kot podaje v igrišče niso mogli izvesti.