Carmelo Anthony je iz igre metal 13/29. Foto: Reuters
Andre Miller
Andre Miller je s to akcijo v delirij spravil navijače v Denverju. Foto: Reuters
Andray Blatche
Andray Blatche je v 20 minutah za Netse ob metu 6/11 dosegel 12 točk. Foto: Reuters
Chris Paul
Chris Paul je dosegel 23 točk, ukradel pa je tudi dve žogi. Foto: Reuters

Anthony je dosegel 36 točk, ključni potezi pa je storil dobri dve minuti pred koncem. Pri izidu 79:76 je najprej ukradel žogo Paulu Pierceu (21 točk) in zadel s polaganjem, po novi izgubljeni žogi Bostona pa je 81 sekund pred koncem zadel za varno vodstvo 83:76.

Boston je še pred koncem tretje četrtine vodil za sedem točk (70:63), blestel je predvsem Jeff Green (26 točk). A Kelti so v zadnji četrtini zadeli le tri mete iz igre in dosegli osem točk. "Čudovit je občutek, da smo dobili prvo tekmo v seriji, da smo ubranili prednost domačega igrišča, to je bilo res pomembno," je bil zadovoljen Anthony.

Curry s trojko vžgal iskrico upanja
Najbolj napeto je bilo v Koloradu, kjer je Denver ugnal Golden State s 97:95. Gostitelji so slabih pet minut pred koncem še vodili z osmimi točkami prednosti (89:81), a Warriorsi so se vrnili. Stephen Curry, ki je v drugem polčasu dosegel 15 od svojih 19 točk, je 14 sekund pred koncem s trojko izenačil na 95:95. Na drugi strani pa je veteran Andre Miller dobro sekundo pred koncem s polaganjem odločil zmagovalca.

Miller sploh prvič odločil tekmo
"Nikoli v karieri nisem dosegel koša, ki bi odločil zmagovalca," je po tekmi novinarje presenetil 37-letni Miller in dodal: "Ne, nikoli, ne v srednji šoli, ne na univerzi, niti na eni tekmi v 13-letni karieri Lige NBA. Poskušal sem velikokrat, a nikoli nisem bil natančen, zato sem to odgovornost po navadi prepustil drugim." V igro je prišel s klopi in v 27 minutah dosegel kar 28 točk.

Netsi glavnino dela opravili v drugi četrtini
Manj napeto je bilo na preostalih tekmah. Brooklyn je odpravil Chicago s 106:89. Odločilna je bila druga četrtina, ki so jo gostitelji dobili s 35:21, v tem obdobju so iz igre metali 16/20. Deron Williams je dosegel 22 točk, le eno manj pa Brook Lopez.

Sedem Clippersov dvoštevilčnih
LA Clippersi so z 21 točkami premagali Memphis (112:91), glavnino prednosti pa so si nabrali v zadnji četrtini (37:22). Kar sedem domačih igralcev je doseglo vsaj 10 točk, največ jih je dosegel organizator igre Chris Paul (23).

Liga NBA, končnica, 1. krog

Vzhod:
NEW YORK
(2) - BOSTON (7) - 1:0
85:78 (26:29, 23:24, 18:17, 18:8)
Anthony 36 (met: 13/29), Smith 15, Felton 13, Martin 10, Kidd 8, Shumpet 3; Green 26, Pierce 21, Bradley 15, Garnett 8, Bass (10 skokov) in Lee po 4.
BROOKLYN (4) - CHICAGO (5) - 1:0
106:89 (25:14, 35:21, 29:27, 17:27)
Williams 22, Lopez 21, Johnson 16, Wallace in Watson po 14, Blatche 12, Evans 5 in 13 skokov, Humphries 2; Boozer 25, Robinson 17, Butler in Belinelli po 13, Gibson 9, Deng 6, Noah 4, Hinrich 2.
Nedelja:
MIAMI (1) - MILWAUKEE (8) - 0:0
INDIANA (3) - ATLANTA (6) - 0:0
Zahod:
DENVER (3) - GOLDEN STATE (6) - 1:0
97:95 (28:25, 16:23, 27:16, 26:31)
Miller 28 (met: 11/16), Lawson 12, Chandler (13 skokov) in Fournier po 11, Brewer 10, McGree 9, Iguodala 8 in 10 skokov, Koufos 6, Randolph 2; Thompson 22, Curry 19, Landry 14, Lee (14 skokov) in Jack (10 podaj) po 10, Bogut 9, 14 skokov, Barnes 8, Green 2, Ezeli 1.
LA CLIPPERS (4) - MEMPHIS (5) - 1:0
112:91 (29:21, 28:30, 18:18, 37:22)
Paul 23, Bledsoe 15, Billups 14, Butler in Crawford po 13, Griffin in Barnes po 10, Turiaf 5, Odom 4, Jordan 3, Hollins 2; Bayless 19, Gasol 16, Randolph 13, Conley 12, Allen 8, Davis in Dooling po 6, Pondexter 5, Wroten 4, Prince 2.
Nedelja:
OKLAHOMA (1) - HOUSTON (8) - 0:0
SAN ANTONIO (2) - LA LAKERS (7) - 0:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.