Kendrick Perry (15 točk) in soigralci so osvojili dvorano Leona Štuklja v Novem mestu. Foto: www.alesfevzer.com
Cedevita Olimpija še zmago oddaljena od 18. naslova

Krka je po visokem porazu na prvi tekmi (45:97) tokrat nudila boljši odpor. Novomeščani so bili v vodstvu večino prvega polčasa. Preobrat se je zgodil, ko je moral zaradi energičnega protestiranja nad sodniško odločitvijo igrišče zapustiti domači strateg Dalibor Damjanović.

Cedevita Olimpija je po nizu prostih metov odšla na veliki odmor z devetimi točkami naskoka. Prednost se je v nadaljevanju hitro stopila, a sledil je nov udarec za Krko. Njihov kapetan Luka Lapornik je dobil četrto osebno napako in odšel na klop.

Tik pred koncem prvega polčasa je bil zaradi burnega odziva na sodniško odločitev izključen domači trener Damjan Damjanović. Foto: www.alesfevzer.com

Krkaši v 34. minuti prišli na -4 (54:58)
Kljub temu so bili Novomeščani vse do zadnjih minutah v igri za zmago. V 34. minuti so se po dveh zaporednih trojkah Nejca Bariča (15 točk) približali na 58:54, tri minute pred koncem tekme pa je razlika še vedno znašala zgolj pet točk (69:64).

V zaključku je Cedevita Olimpija uveljavila kakovost in izkušnje pod obročema ter z uspešnimi potezami Mikaela Hopkinsa (18 točk, šest skokov, met 7:9) in Kendricka Perryja (15 točk) tekmo mirno pripeljala do konca. Pri domačih je bil s 15 točkami najučinkovitejši Nejc Barič.

Olimpija ima v nedeljo prvo zaključno žogo
Košarkarji Olimpije lahko 18. naslov državnega prvaka potrdijo v nedeljo. Tretja tekma finala se bo v Stožicah začela ob 17.30.