Cedevita Olimpija je imela 17 izgubljenig žog. Gostitelji so to znali kaznovati. Foto: Budućnost VOLI/Liga ABA

Številni so pričakovali košarkarsko poslastico, saj je šlo za obračun vrha lestvice, a je vodilna Budućnost do zmage prišla gladko.

V prvi četrtini sta bili ekipi še izenačeni, v drugi četrtini pa so gostitelji ob napakah zmajev in z učinkovitim napadom naredili serijo 11:2 ter povedli z dvomestno prednostjo (42:31), ki je niso izpustili iz rok do polčasa. Ob polčasu so vodili za 13 točk (54:41).

Gostitelji se tukaj niso ustavili, še naprej so bili razpoloženi v napadu, povedli so za 23 točk (77:54). Zmaji so nekoliko znižali zaostanek, Budućnost je v odločilno četrtino vstopila s +15 (78:63).

Ljubljančani so se približali gostiteljem na 11 točk zaostanka (80:69), imeli so nekaj napadov za dodatno znižanje, a jih niso izkoristili. Budućnost je tako še naprej vodila z dvomestno prednostjo, tekmo je mirno pripeljala do konca.

Gladek poraz Krke
Krka je na domačem parketu morala priznati premoč Mornarju (67.76). Dvoboj ekip, ki sta imeli pred tekmo enak izkupiček zmag in porazov 4-5, so zasluženo dobili gostje iz Bara, ki so prevladovali skozi celo tekmo, tako da je bilo vprašanje o zmagovalcu v drugem planu.