Proti Darušafaki so se izbranci Slavena Rimca dobro upirali, a zelo slabo odigrali končnico. Še grenkejši je bil poraz v Kazanu, kjer so zapravili 13 točk naskoka v tretji četrtini. Unics jih je povozil v zadnji četrtini. Tudi v dvorani Palaleonessa so imeli sredi druge četrtine 14 točk prednosti (29:43), Brescia pa je delovala razglašeno.

Brescia končala tekmo z delnim izidom 9:0
Italijanom se je uspelo približati v tretji četrtini, ki so jo dobili s 16:11. Odločala je končnica, kjer pa Olimpija dve minuti in 52 sekund ni dosegla niti točke. Codi Miller-McIntyre je dosegel zadnji koš za 69:71, nato pa je Brescia končala tekmo z delnim izidom 9:0.

Lansdowne mož odločitve v končnici
Najprej je DeAndre Lansdowne izenačil na 71:71, Miller-McIntyre nato ni bil natančen izza črte. Tyler Cain je zadel le en prosti met, po zgrešenem poskusu Jake Blažiča pa je razigrani Lansdowne povišal na 74:71 minuto in 40 sekund pred zadnjim piskom sirene. Do konca je ostalo še dovolj časa za izdelan napad, Ljubljančani pa so poskušali z nemogočimi meti za tri točke. Marko Simonović je zgrešil dvakrat zapored, tudi Ryan Boatright in Miller-McIntyre sta bila nenatančna. Zmago Brescie je potrdil Luca Vitali z dvema prostima metoma 13 sekund pred koncem.

Blažiču pet sekund ni uspelo spraviti žoge v igro ...
Po minuti odmora je veliko napako naredil še Blažič, ki mu pet sekund ni uspelo spraviti žoge v igro. V zadnjem napadu je Lansdowne (16 točk, 6/11 za dve, 1/1 za tri) kronal imeniten večer. 30-letni Američan je zadnje štiri sezone igral v nemški Bundesligi za Hamburg in Braunschweig.

Cedevita Olimpija v Evropskem pokalu še brez zmage

Najboljša strelca pri Cedeviti Olimpiji sta bila Miller-McIntyre z 21 točkami in Jaka Blažič, ki jih je dosegel 18.

Rimac: Iz nepoznanega razloga delujemo zelo nervozno
"Vse tri tekme smo izgubili na enak način, zaradi neumnosti v drugem polčasu, in enako lahko rečemo za obračun z Brescio. Dvoboj smo znova zelo dobro odprli. To, kar smo se pred začetkom dogovorili v garderobi, smo tudi počeli na začetku tekme. Nato smo popolnoma prenehali igrati. Iz meni nepoznanega razloga delujemo zelo nervozno. Na igralce poskušamo vplivati tako, da jih skušamo malenkost sprostiti, da pozabijo na nervozo, a vemo, da je težko delovati na takšen način, sploh, ko se naš tekmec razigra," je pojasnil trener Slaven Rimac.

Miller-McIntyre je dodal: "Popraviti moramo kemijo na parketu. Ko to popravimo, bomo zelo dobro moštvo. Želim si, da bi se v tej sezoni Evropskega pokala zgodilo ravno nasprotno, kot se je zgodilo do zdaj. Morda bi bilo bolje, da če bi izgubili prve tri tekme Lige ABA in dobili prve tri obračune v Evropskem pokalu, saj imamo v regionalnem tekmovanju časa za odpravljanje napak več kot dovolj. V Evropskem pokalu so stvari drugačne. Moramo se vrniti v dvorano in najti stvari, ki jih počnemo narobe, in kaj nam manjka, če želimo napredovati med najboljših 16 moštev tekmovanja."

Popravni izpit proti Nanterru
V Ligi ABA so Ljubljančani začeli odlično. Premagali so Mego Bemax in tudi Cibono, čeprav v nedeljo v Stožicah v drugem polčasu niso blesteli. V 4. krogu Evropskega pokala naslednjo sredo v Stožice prihaja francoski Nanterre.

Prepelič s čudežnim metom za zmago
V skupini C je bila odigrana tudi tekma med Joventutom in Darušafako. Gostitelji, za katere je Klemen Prepelič zbral 9 točk, so sredi tretje četrtine zaostajali za 9 točk, nato pa se vrnili in tik pred koncem izenačili na 82:82. Ko je že kazalo, da se bo tekma prevesila v podaljšek, pa je do žoge globoko na svoji polovici prišel Prepelič, z neverjetnim metom prehitel sireno in odločil zmagovalca (85:82). Poteza, ki bo v evropski košarki nedvomno odmevala še kar nekaj časa.