Avery Bradley je iz igre metal 12/19 in z 29 točkami postavil rekord kariere v končnici. Foto: Reuters

Boston je z izjemo uvodnih minut vodil vso tekmo. Po 4:0 Washingtona so Celticsi dosegli naslednjih 16 točk. Prvo četrtino so dobili za 12 in na odmor odšli s 16 točkami prednosti. Ta je v nadaljevanju znašala tudi 26 točk.

Wizardsi so svojo obrambo osredotočili na Isaiaha Thomasa (18 točk), tako da sta v odlični ekipni predstavi na svoj račun prišla Avery Bradley in Al Horford. Bradley je z 29 točkami postavil celo rekord kariere v končnici, Horford pa je dodal 19 točk, 7 podaj in 6 skokov. "Smo ekipa in samo z ekipno igro bomo lahko izločili Washington," je povedal Bradley.

Šesta tekma bo v noči na soboto v Washingtonu, kjer so Wizardsi dvakrat prepričljivo slavili. V Bostonu je pesem popolnoma drugačna, saj je Washington doživel sedem porazov zapored. John Wall je dosegel 21 točk za Wizardse, ki v Bostonu niso dobili tekme končnice vse od leta 1982.