Isaiah Thomas je bil znova najučinkovitejši igralec Bostona, dosegel je 33 točk. Foto: Reuters

Psihično in čustveno sem povsem izžet, zato se zanašam na svoje soigralce. Brez njih mi ne bi uspelo.

Isaiah Thomas
Dwyane Wade
Dwyane Wade je iz igre metal 5/12, v 38 minutah je zbral 11 točk. Foto: Reuters
Russell Westbrook
Prvi zvezdnik Oklahome Cityja Russell Westbrook je že do polčasa dosegel trojni dvojček, tekmo pa je končal s 35 točkami, 14 skoki in 14 podajami. To je bil zanj že tretji zaporedni trojni dvojček v končnici. Foto: Reuters
Cleveland
Aktualni prvak Cleveland je pometel z Indiano in se suvereno uvrstil v konferenčni polfinale. Foto: Reuters
Utah
Utah je v Salt Lake Cityju izenačil serijo proti Los Angeles Clippersom na 2:2. Foto: Reuters

Celticsi so igrali odlično, vodili so tako rekoč vso tekmo, malce se jim je zalomilo le v 3. četrtini, a so se 'zbudili' dovolj zgodaj, da Bullsom niso dovolili zmage. V drugi četrtini so dvakrat vodili za 20 točk (21:41 in 25:45), nato pa so se gostitelji vrnili, v tretji četrtini so z delnim izidom 10:0 izid poravnali in z zadetim metom Robina Lopeza tudi povedli s 65:63.

Toda Boston je na krilih Isaiaha Thomasa, ki je dvakrat zapored zadel polaganje, vrnil udarec, z delnim izidom 12:0 je povedel s 65:75 in tekmo v zadnji četrtini razmeroma mirno pripeljal do konca.

"Psihično in čustveno sem povsem izžet, zato se zanašam na svoje soigralce. Brez njih mi ne bi uspelo. Verjamejo vame, zaradi njih mi je v teh težkih trenutkih vse dokaj normalno," je po tekmi dejal prvi strelec Bostona Thomas, ki je tik pred začetkom serije s Chicagom izgubil sestro v prometni nesreči.

Wade skromen z 11 točkami
Thomas je bil prvi strelec Bostona, zbral je 33 točk, Gerald Green jih je dosegel 18, Al Horford je 15 točkam dodal še 12 skokov. Pri gostiteljih je bil najbolj razpoložen Jimmy Butler, ki se je ustavil pri 33 točkah, po 13 sta jih prispevala še Nikola Mirotić in Isaiah Canaan. Z zgolj 11 točkami je razočaral Dwyane Wade. Organizator igre Rajon Rondo je izpustil še drugo zaporedno tekmo zaradi poškodovanega desnega palca na roki. Serija se zdaj seli v Boston, peta tekma je na sporedu v noči s srede na četrtek.

Houston zmago oddaljen od polfinala
Medtem je Houstonu uspel veliki met in zmaga v gosteh pri Oklahoma Cityju, ki je četrto tekmo izgubil s 109:113. Gostitelji so v tretji četrtini vodili za 14 točk, nato je Houston po delnem izidu 12:0 prednost stopil na +2, v uvodnih minutah zadnje četrtine je po košu Loua Williamsa povedel (79:81) in prednost tako rekoč zadržal vse do konca. Ob relativno slabem večeru Jamesa Hardna (16 točk) je Houstonu na pomoč priskočil veteran Nene Hilario, ki je k zmagi prispeval 28 točk, pri Oklahomi je bil najučinkovitejši Russell Westbrook (24 točk, 14 skokov in 14 podaj).