Luka Dončić je predvsem v prvem polčasu zasenčil Traeja Younga v obračunu odličnih novincev Lige NBA. Foto: Reuters
Dončić je že sredi prve četrtine dosegel 12 točk. Foto: Reuters
Kent Bazemore je s silovitim zabijanjem postavil piko na i v prenovljeni State Farm Areni. Foto: Reuters
Goran Dragić in soigralci so v drugi in tretji četrtini popolnoma nadigrali Knickse, ki so daleč od stare slave. Foto: Reuters
LeBron James je le dočakal prvo zmago v dresu Lakersov. Foto: Reuters
Stephen Curry je zadel kar 11 trojk v Oracle Areni. Foto: Reuters

Prva tekma v prenovljeni State Farm Areni (obnova je stala kar 192,5 milijona ameriških dolarjev) je minila v obračunu zunajserijskih novincev. Trae Young, ki je zablestel s 35 točkami v nedeljo v Clevelandu, je po slabem začetku odlično končal tekmo. Prispeval je 17 točk (10 iz prostih metov), iz igre je metal le 3/12. Dončić je bil na parketu 34 minut. Po odlični prvi četrtini (12 točk) se je ustavil. Zgrešil je enajst metov (7/18 iz igre), tudi met izza črte ni stekel (2/9).
Najboljši igralec tekme je bil Kent Bazemore, ki je bil najzaslužnejši za preobrat. Zbral je 32 točk in 7 podaj. Taurean Prince je zadel pet trojk.
Dončić zrežiral sijajno uvodno četrtino Mavsov
19-letni čudežni deček slovenske košarke je sanjsko odigral prvo četrtino, ki jo je Dallas dobil kar za 20 točk (22:42). Šov je začel s trojko v 3. minuti, nato je dvakrat zadel iz značilnega prodora. Sredi prvega dela je unovčil podajo Dennisa Smitha za novo trojko. Po šestih minutah in 12 sekundah igre je prispeval že 12 točk, s prostima metoma je povišal na 14:26. Po osmih minutah igre ga je trener Rick Carlisle zamenjal z Maxijem Kleberjem.
Hawksi precej bližje ob odmoru
Tudi na začetku druge četrtine so bili Hawksi razglašeni. Pri gostih se je razigral še Wesley Matthews in pri izidu 25:51 je kazalo na polom gostiteljev. Mavsi nato tri minute in pol niso dosegli niti točke in Atlanta je z delnim izidom 11:0 prišla bližje. Bazemore je bil neustavljiv, do odmora je nanizal 17 točk in zaostanek Atlante je znašal le še 10 točk (48:58).
Bazemore nerešljiva uganka za Mavse
Tudi začetek drugega polčasa je pripadel Hawksom, Young in Bazemore sta s trojkama znižala na 59:60. Tudi navijači so se prebudili, potem ko so bili zelo mirni na domači premieri v prvem polčasu. Mavericksi so se nato zbrali in po treh četrtinah zadržali sedem točk naskoka (80:87).
Končnica je popolnoma pripadla gostiteljem. Tekmo so končali z delnim izidom 14:4. Blestel je Bazemore, s prodori pa je navduševal tudi Young. Najlepšo akcijo sta izvedla minuto in šest sekund pred koncem, ko je po podaji Younga silovito zabil Bazemore za 105:101.
Toronto in Utah v odlični formi
Zelo grenak poraz Dallasa, ki ga do konca tedna čakata še dve zahtevni gostovanji. Toronto je v imenitni formi, Kawhi Leonard je Minnesoti nasul 35 točk za zmago s 112:105. V petek bodo Raptorsi visoka ovira za Mavse. V nedeljo sledi še gostovanje v Salt Lake Cityju. Utah je zmagal v Houstonu s 100:89. Blestel je Donovan Mitchell, ki je dosegel kar 38 točk.

Vročica razbila razglašene Knickse
Miami je odpravil New York kar s 110:87. Goran Dragić je v 29 minutah prispeval 13 točk, 5 skokov in 3 podaje. Izstopal je Hassan Whiteside z 22 točkami in 14 skoki. To je bila druga zmaga Miamija, ki ima tudi dva poraza.
Vročica je po dveh prostih metih Dragića povedla s 16:13, nato pa so Knicksi v zadnjih dveh minutah in pol uvodne četrtine nanizali 14 točk zapored (16:27). V drugi četrtini se je slika na parketu obrnila, Tyler Johnson in Rodney McGruder sta zrežirala preobrat in Miami je ob odmoru vodil s 47:45.
Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo izbranci Erika Spoelstre dobili kar s 45:20, zadeli so osem trojk in popolnoma nadigrali Knickse. Po 36 minutah je na semaforju pisalo 91:63 in v zadnji četrtini so igrali rezervisti.
Prva zmaga Jamesa v dresu Lakersov
Po treh porazih na začetku sezone so se prve zmage veselil LA Lakersi. Phoenix ni imel možnosti proti razigranim izbrancem Luka Waltona (113:131). LeBron James je prispeval 19 točk, 10 podaj in 7 skokov. Največji zvazednik Lige NBA je odlično razigraval soigralce, a je tudi zgrešil nekaj lahkih polaganj. Približal se je 74. trojnemu dvojčku kariere, vendar je celotno zadnjo četrtino presedel na klopi, saj Jezerniki v četrtek gostijo neporaženi Denver. Sijajen večer je imel Lance Stephenson (23 točk, 8 skokov in 8 podaj).
Sunsi, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov, so tekmo izgubili v drugi četrtini (24:44). Devin Booker je dosegel 23 točk, novinec DeAndre Ayton pa 22 točk in 11 skokov.
Curry zadel 11 trojk in Wizardsom nasul 51 točk
Za predstavo večera je v sredo poskrbel Stephen Curry. V Oracle Areni je zadel enajst trojk iz 16 poskusov, Golden State pa je odpravil Washington s 144:122. Zdaj se je prebil že na peto mesto večne lestvice zadetih metov izza črte Lige NBA. V zadnji četrtini ga trener Steve Kerr sploh ni več poslal v igro. Curry, Kevin Durant in Klay Thompson so skupaj dosegli 100 točk.

Sredine tekme:
ATLANTA - DALLAS 111:104
Bazemore 32 (12/22 iz igre), Prince 24 (5/9 za tri), Young 17 (3/12 iz igre, prosti meti 10/13), Bembry 11 in 16 skokov, Len 7, Carter 6, Spellman 4, Dedmon, Lin in Huerter po 3, Poythress 1; Matthews 23 (9/21 iz igre, 5/14 za tri), Dončić 21 (7/18 iz igre, 2/9 za tri, prosti meti 5/8), 9 skokov in 2 podaji v 34 minutah, Smith Jr. 16, Jordan 11 in 16 skokov, Kleber 11 (3/3 za tri), Powell 8, Brunson 6, Finney Smith 5, Barea 3.

MIAMI - NEW YORK 110:87
Whiteside 22 in 14 skokov, Richardson 21 (5/6 za tri), McGruder 19 (3/3 za tri), Dragić 13 (4/9 iz igre, 2/3 za tri), 5 skokov in 3 podaje v 29 minutah, Olynyk 11, T. Johnson 10, Wade 7, Adebayo 4, Robinson 3; Dotson 20, Hardaway 14, Hezonja 13, Ntilikina 9, Kanter 8, Thomas in Vonleh po 6, Robinson in Trier po 4, Burke 3.

CLEVELAND - BROOKLYN 86:102
Clarkson, Sexton in Love (11 skokov) po 14; Russell 18, Harris 16 (4/5 za tri), Dudley 12.

TORONTO - MINNESOTA 112:105
Leonard 35 (15/23 iz igre), Valančiunas 16 in 9 skokov, Ibaka 15 in 7 skokov, Lowry 13 in 10 podaj; Butler 23 (4/7 za tri), Rose 16, Towns 14, Gibson 13.

CHICAGO - CHARLOTE 112:110
LaVine 32 (10/22 iz igre), Payne 21 (7/11 za tri); Walker 23, Zeller 14.

HOUSTON - UTAH 89:100
Harden 29, Anthony 22; Mitchell 38 (14/25 iz igre, 4/9 za tri), Gobert 12 in 13 skokov, Ingles 11.

SAN ANTONIO - INDIANA 96:116
DeRozan 18, Aldridge (13 skokov) in Forbes po 15; Oladipo 21, Evans 19, Sabonis 16 in 10 skokov, Young 14.

MILWAUKEE - PHILADELPHIA 123:108
Antetokounmpo 32, 18 skokov in 10 podaj, Middleton 25, Lopez 21, Bledsoe 18; Embiid 30 in 19 skokov, Redick 19, Šarić 15.

PHOENIX - LA LAKERS 113:131
Booker 23, Ayton 22 (11/14 iz igre) in 11 skokov, Ariza in Chandler po 14; Stephenson 23 (10/14 iz igre), 8 skokov in 8 podaj, McGee 20, James 19 (7/16 iz igre, 1/5 za tri), 10 podaj in 7 skokov, Kuzma 17, Hart 15.

SACRAMENTO - MEMPHIS 97:92
Hield 23, Fox 21, Cauley Stein 15 in 10 skokov; Conley 27, Jackson 14.

GOLDEN STATE - WASHINGTON 144:122
Curry 51 (15/24 iz igre, 11/16 za tri) v 32 minutah, Durant 30, 8 skokov in 7 podaj, Thompson 19; Beal 23, Oubre 17.